Rīgas satiksme tikusi uz zaļa zara? Biļešu cenu palielināšana ļaušot gadu noslēgt bez zaudējumiem

Pievienot komentāru
Rīgas satiksme tikusi uz zaļa zara? Biļešu cenu palielināšana ļaušot gadu noslēgt bez zaudējumiem
LETA

Lai arī ekonomiskā krīze jau kādu laiku aiz muguras, daudzas no Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībām turpina strādāt ar lieliem zaudējumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas domei pilnībā pieder 14 kapitālsabiedrības, kuru kopējā aktīvu vērtība pārsniedz miljardu eiro, bet apgrozījums pērn kopumā bija ap 320 miljoniem eiro. Tā ir milzīga saimniecība, kas salīdzināma ar visu valsts veselības budžetu. Taču uzņēmumu darbības rādītāji ir gaužām pieticīgi.

Proti, pērn “pa visiem” strādāts ar pusmiljonu eiro lieliem zaudējumiem, savukārt dividendēs samaksāti vien 28 000 eiro.

Lielākos mīnusus sarūpējis galvaspilsētas monstrs – Rīgas satiksme, kurai aizvadītais finanšu gads bija jau sestais ar zaudējumiem. Pērn bijuši 4,6 miljoni eiro lieli mīnusi.

Rīgas satiksme, kas katru gadu no nodokļu maksātājiem dotācijā saņem ap 100 miljoniem, šo gadu noslēgs “pa nullēm”, sola uzņēmuma pārstāvji. Galvenais iemesls pozitīvajām pārmaiņām ir biļešu cenu palielināšana sabiedriskajā transportā.

Taču ar zaudējumiem strādā arī uzņēmums Rīgas nami, kas pirms pāris gadiem iekūlās naudas pazušanas skandālā, kā arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Tāpat zaudējumi fiksēti Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas veselības centrā, un nu jau pārdotajā Rīgas pilsētas lombardā.

Kā akcentē eksperti, lielākā problēma nav tā, ka Rīgas uzņēmumi strādā ar zaudējumiem, bet tas, ka sabiedrība nevar pārliecināties par to, cik objektīva ir situācija.

Patlaban Rīgas kapitālsabiedrību uzraudzība ir sadalīta starp Rīgas mēru Nilu Ušakovu un vicemēru Andri Ameriku.

Video: