“Rīgas satiksme” piepelnās, privātpersonām izīrējot tramvajus un trolejbusus

Komentāri

Pašvaldības uzņēmums ”Rīgas satiksme”, kas no nodokļu maksātāju naudas saņem miljoniem lielas dotācijas, piepelnās, tramvajus, trolejbusus un autobusus iznomājot privātpersonām.

Izrādās, sabiedriskais transports kā stilīgs aksesuārs iecienīts kāzu, vecmeitu un vecpuišu ballītēs.

Kā to vērtēt – vai tas ir atbalstāms, vai apšaubāms piepelnīšanās veids? To Valsts kontrole, kas revidējusi “Rīgas satiksmi”, pateikt gan nevar.

Piemēram, mikrorajona iemītnieki Nikolajs un Anastasija uz savām kāzām ierodas ar pavisam neierastu transportlīdzekli – “Rīgas satiksmes” trolejbusu. Video, kas cirkulē sociālajos tīklos, radījis jautājumus, vai tiešām laulātajiem ir bijusi pazīšanās “Rīgas satiksmē” un braucamais dabūts ar pazīšanos, vai legāli iznomāts.

Izrādās, ka “Rīgas satiksme” ikvienam interesentam piedāvā noīrēt gan trolejbusus un tramvajus, gan citus transportlīdzekļus.

Cenas ir dažādas – visdārgākais prieks ir īrēt zemās grīdas tramvaju, kas stundā maksā 215 eiro, bet nakts stundās – 227 eiro. Par 15 eiro ir iespēja arī izvietot klienta izvēlētu uzrakstu uz tablo.

Vispopulārākais ir retro tramvajs. Pērn izmantots apmēram 42 reizes, iemīļots uz dzimšanas dienu pasākumiem, vecmeitu ballītēm. Trolejbusi nav tik bieži, pārsvarā tās ir dzimšanas dienas, kāzas un citi gadījumi, kad cilvēki netradicionālāk grib atzīmēt savus svētkus.

Regulāri izīrēti tiek autobusi, ar tiem uzņēmumi savus darbiniekus ved uz sporta spēlēm un citiem pasākumiem. Jautājums gan – vai tiešām pašvaldības uzņēmuma transporta parks ir tik liels un ikdienā nenoslogots, lai to var piedāvāt ikvienam interesentam?

Šī noma ir viens no “Rīgas satiksmes” peļņas veidiem. Ja visi transportlīdzekļi ir noslogoti, un tas nav iespējams, protams, netiek izmantoti, primāri tiek nodrošināti satiksmē.

Valsts un pašvaldības uzņēmumus uzrauga Valsts kontrole, kura jau iepriekš “Rīgas satiksmei” veltījusi kritiku par necaurspīdīgu darbību. Vai tramvaju, trolejbusu īre ir leģitīma, Valsts kontrole tā arī nespēj paskaidrot.

Proti, Valsts kontrole nevar sniegt komentāru par Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” darbību, sniedzot transporta, tostarp pilsētas autobusu, tramvaju un trolejbusu, nomas pakalpojumus, jo nav veikusi revīziju, lai pārliecinātos par šo pakalpojumu sniegšanas likumību un lietderību.

Jāpiemin, ka pērn par rīdzinieku naudu pirktos 15 “Rīgas satiksmes” mikroautobusus “Ikarus”, pašvaldības vadītājs vieglu roku atdeva skolām. Pēc vērienīga iepirkuma izrādījās, ka šie transportlīdzekļi īsti nav piemēroti sabiedriskā transporta vajadzībām.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl