“Rīgas satiksme” pārsūdzēs Konkurences padomes lēmumu par 2,1 miljona eiro sodu

Komentāri

Par konkurences kropļošanu sodīta “Rīgas satiksme” un “Rīgas mikroautobusu satiksme”. Konkurences padome uzskata, ka abi uzņēmumi noslēguši aizliegtu vienošanos, nosakot vienotu braukšanas cenu, tādējādi nedodot pasažieriem iespēju izvēlēties lētāku pārvadātāju. “Rīgas satiksme”, kam piemērots divu miljonu eiro liels sods, spriedumam nepiekrīt un grasās to pārsūdzēt.

Konkurences padome “Rīgas satiksmi” un “Rīgas mikroautobusu satiksmi” ar attiecīgi divu miljonu un gandrīz 90 tūkstošu eiro lielu naudas sodu piemērojusi par abu uzņēmumu noslēgto aizliegto vienošanos, norunājot, ka braukšanas maksa mikroautobusos nedrīkst būt zemāka par Rīgas satiksmes tarifu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādējādi esot izslēgta savstarpēja cenu konkurence un ierobežota pasažieru iespēja saņemt konkurētspējīgu pakalpojumu.

Toms Noviks
KONKURENCES PADOMES KOMUNIKĀCIJAS NODAĻAS VADĪTĀJS

Nekāda konkurence nav bijusi, un “Rīgas satiksme” pasargāta, ka tai nav jākonkurē. Ir vienošanās, kas paredz noteiktas cenas.

“Rīgas satiksmes” vadību sarunā ar presi pārstāvēja tās valdes loceklis Emīls Jakrins, jo uzņēmuma vadītājs Leons Bemhens tieši tagad esot devies atvaļinājumā. Divu miljonu eiro lielo sodu “Rīgas satiksme” uzskata par nepamatotu un grasās to pārsūdzēt.

Emīls Jarkins
“RĪGAS SATIKSME” VALDES LOCEKLIS

Sabiedriskā transporta likums paredz, ka pilsētā jābūt vienotam tarifam. Nekādas iespējas konkurēt ar pazeminātu cenu, nebūtu iespējama.

Līgums ar “Rīgas mikroautobusu satiksmi” noslēgts 2013.gadā, uzņēmumam uzvarot izsludinātajā konkursā par paaugstināta servisa pakalpojumiem. Mikroautobusu satiksme esot piekritusi nepievienot papildu likmi un pārvadāt pasažierus par noteikto braukšanas maksu, ko noteica pašvaldība. Cena esot zemāka nekā faktiskā pašizmaksa – tarifs ir 1,15 eiro.

Savukārt uz jautājumu, vai šā soda dēļ nebūtu jāvērtē “Rīgas satiksmes” priekšnieka Bemhena darbība, “Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jakrins atbildēja, ka domes Satiksmes departaments, kura direktora pienākumus pilda pats Jakrins, pētīšot, cik liela ir Bemhena atbildība.

Konkurences padome arī noteikusi pārtraukt īstenot aizliegto vienošanos. Detalizēti skaidrojumi par sodu no padomes puses būs jaunnedēļ.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl