Rīgas satiksme: Koblenz dalība biļešu kontrolieru darbā ir pilotprojekts

1 komentārs
Rīgas satiksme: Koblenz dalība biļešu kontrolieru darbā ir pilotprojekts
Tramvajs 11. novembra krastmalā. (Foto: LETA)

Galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme sadarbība ar apsardzes firmu Koblenz šobrīd ir uzskatāma par pilotprojektu, portālam Skaties.lv sacīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

Aptuvenās šā pilotprojekta izmaksas precīzi būs zināmas mēneša beigās, jo ir atkarīgas no nostrādāto stundu skaita.

Viktors Zaķis, uzņēmuma Rīgas satiksme pārstāvis:

Par to, vai šāda sadarbība notiks arī turpmāk, tiks lemts pēc pirmā mēneša rezultātiem.

Sabiedriskā transporta uzņēmuma pārstāvis pauda, ka “biļetes cenu šī sadarbība neietekmēs”, gluži otrādi – tā samazināšot ne tikai vandalisma skaitu, kas uzņēmumam rada kaitējumu, bet arī bezbiļetnieku skaitu, tādējādi palielinot ieņēmumus no pārdotajām biļetēm”. Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka vandaļu postījumi pērn Rīgas satiksmei izmaksājuši 55,5 tūkstošus eiro.

“Jāpiebilst, ka Rīgas pašvaldības policijas izmantošana Rīgas satiksmes budžetam nav lētāka, jo viena policijas inspektora darba stunda maksā 8,68 eiro, viena kārtības policista darba stunda maksā 7,42 eiro, bet viena apsarga darba stunda maksā 6,90 eiro,” akcentēja V. Zaķis.

Kontrolieru nodarbināšana Rīgas satiksmei 2014. gadā izmaksāja 933 tūkstošus eiro. Kontrolieru pienākums ir veikt arī preventīvo funkciju un palīdzēt uzturēt kārtību sabiedriskajā transportā.

Atgādināsim, ka 1. februārī stājās spēkā jaunie Rīgas satiksmes tarifi, un tagad par vienu biļeti galvaspilsētas sabiedriskajā transportā iepriekšējo 60 eirocentu vietā jāmaksā viens eiro un 15 eiro centu.

Briest jauns protests pret Rīgas satiksmes biļetes cenas kāpumu

Piektdien, 20. februārī, plkst. 18.20 Rātslaukumā notiks protests pret Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenu paaugstināšanu, informē kustības “Pret RD biļešu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā” Facebook lapā.