“Rīgas satiksme” atsevišķās pieturvietās uzstādīs tablo ar reālo transportlīdzekļu pienākšanas laiku

12 komentāri
“Rīgas satiksme” atsevišķās pieturvietās uzstādīs tablo ar reālo transportlīdzekļu pienākšanas laiku
IEVA LEINIŠA, LETA

Tuvākajās nedēļās 15 SIA “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļu pieturvietās uzstādīs elektroniskos tablo, kuros būs redzams reālais transportlīdzekļu pienākšanas laiks, pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Jānis Meirāns.

Pilotprojekta režīmā tablo tiks izvietoti 15 noslogotākajās pieturvietās. Izmēģinājums ilgs aptuveni sešus līdz deviņus mēnešus, kuru laikā tiks testēta tablo darbība un iegūti citi dati. Pamatojoties uz iegūto informāciju, tiks izstrādāts investīciju plāns un karte, kur tablo būtu uzstādāmi nākotnē, norādīja Meirāns.

Pēc viņa teiktā, papildus vasaras laikā tiks izstrādāta arī reāllaika aplikācija, kurā ikviens iedzīvotājs varēs apskatīties reālo transportlīdzekļa atrašanās vietu un pienākšanas laiku. “Arī tablo rādīs reālo laiku – pēc cik ilga laika transports gaidāms. Algoritms ļaus prognozēt arī sastrēgumu ietekmi,” skaidroja Meirāns.

Plānots, ka pirmais tablo darbu sāks jau rīt 13. janvāra ielas pieturvietā, un četru līdz sešu nedēļu laikā būs izvietotas arī pārējās ierīces.

Pēc Meirāna teiktā, viena tablo uzstādīšanas izmaksas svārstās no 1000 līdz 2500 eiro. Dārgāki tie ir tajās vietās, kur nav elektrības pieslēguma un tā jāievelk īpaši šim mērķim. “Lētāka uzstādīšana ir vietās, kur bija tā dēvētās “nanopogas”, ar kurām izgaismoja transportlīdzekļu grafiku,” pauda valdes loceklis, norādot, ka šis projekts vairs netiks turpināts.

Lasi vēl – ”Rīgas satiksme” cer samazināt ”braucienus par zaķi”, ļaujot transportā iekāpt tikai pa priekšējām durvīm