Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību

18 komentāri
Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību
Foto: LETA

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

“Ņemot vērā, ka tieši šāda summa  – 1,175 eiro – norēķinos rada ievērojamas tehniskas problēmas, viena brauciena biļetes galīgā cena tiks noteikta 1,15 eiro apmērā,” paziņojusi Rīgas dome.

“Ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā,” informē Rīgas dome.

Pašvaldības pārstāvji skaidro, ka “Rīgas domei nav iespēju turpināt tādā pašā apjomā kompensēt uzņēmumam Rīgas satiksme tarifu 0,60 eiro apmērā visiem pasažieriem”.

“Kā pagaidu risinājums 2014. gadā bija piemērots tarifs 0,60 eiro, kas bija par 50% zemāks kā pašizmaksa,” teikts domes paziņojumā.

Atlaides un brīvbiļetes

Rīgā tiks saglabātās visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides.

  • Nestrādājošie pensionāri, skolēni, visu grupu invalīdi arī turpmāk Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.
  • Skolotājiem, pilna laika studentiem,  daudzbērnu ģimenēm u.c. pasažieru kategorijām, kurām ir tiesības saņemt atlaides, braukšanas maksa nemainīsies un paliks 2014. gada līmenī.
  • Strādājošie pensionāri arī saņems braukšanas maksas atlaidi, kas ļaus viņiem saglabāt līdzšinējo viena brauciena cenu – 0,60 eiro.
  • Tiks  piešķirta jauna atlaide nepilna laika studentiem, kas  turpmāk saņems tādu pašu atlaidi kā pilna laika studenti, proti, par vienu braucienu maksās 0,30 eiro.

Abonementu biļešu cenas

Rīgas dome turpinās būtiski dotēt abonementu biļešu cenas Rīgas satiksmes pastāvīgajiem  klientiem. Rezultātā abonementu biļešu cenas tiks palielinātas ļoti piesardzīgi un dažas cenas joprojām saglabāsies zemākas nekā tās bija 2013. gadā.

Piemēram, dārgākajai mēnešbiļetei (visiem transporta veidiem, visiem maršrutiem, visām mēneša dienām) cena palielināsies par 25% – no 40 eiro līdz 50 eiro. 2013. gadā cena šai biļetei bija 45,90 Ls jeb 65,50 eiro.
18 komentāri