18 komentāri

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ņemot vērā, ka tieši šāda summa  – 1,175 eiro – norēķinos rada ievērojamas tehniskas problēmas, viena brauciena biļetes galīgā cena tiks noteikta 1,15 eiro apmērā,” paziņojusi Rīgas dome.

“Ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā,” informē Rīgas dome.

Pašvaldības pārstāvji skaidro, ka “Rīgas domei nav iespēju turpināt tādā pašā apjomā kompensēt uzņēmumam Rīgas satiksme tarifu 0,60 eiro apmērā visiem pasažieriem”.

“Kā pagaidu risinājums 2014. gadā bija piemērots tarifs 0,60 eiro, kas bija par 50% zemāks kā pašizmaksa,” teikts domes paziņojumā.

Atlaides un brīvbiļetes

Rīgā tiks saglabātās visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides.

 • Nestrādājošie pensionāri, skolēni, visu grupu invalīdi arī turpmāk Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.
 • Skolotājiem, pilna laika studentiem,  daudzbērnu ģimenēm u.c. pasažieru kategorijām, kurām ir tiesības saņemt atlaides, braukšanas maksa nemainīsies un paliks 2014. gada līmenī.
 • Strādājošie pensionāri arī saņems braukšanas maksas atlaidi, kas ļaus viņiem saglabāt līdzšinējo viena brauciena cenu – 0,60 eiro.
 • Tiks  piešķirta jauna atlaide nepilna laika studentiem, kas  turpmāk saņems tādu pašu atlaidi kā pilna laika studenti, proti, par vienu braucienu maksās 0,30 eiro.

Abonementu biļešu cenas

Rīgas dome turpinās būtiski dotēt abonementu biļešu cenas Rīgas satiksmes pastāvīgajiem  klientiem. Rezultātā abonementu biļešu cenas tiks palielinātas ļoti piesardzīgi un dažas cenas joprojām saglabāsies zemākas nekā tās bija 2013. gadā.

Piemēram, dārgākajai mēnešbiļetei (visiem transporta veidiem, visiem maršrutiem, visām mēneša dienām) cena palielināsies par 25% – no 40 eiro līdz 50 eiro. 2013. gadā cena šai biļetei bija 45,90 Ls jeb 65,50 eiro.

TOP komentāri

 • t
  0 0 0

  t

  Nejau tamdel pacel transporta biletiti.Deputatiem vajaga naudu,lai varetu atmaksat par degvielu nobraukto un dzivokli kuru ire.Katram deputam menesi japiemaksa 700 ero. tapec pacel cemas auksa.tas vel nebus vis tauta.vel pacels cenas pelnas nodokli.
 • Juris
 • www

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl