Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas var braukt ap 3000 citu valstu pensionāru, kas nav sasnieguši 63 gadus

5 komentāri
Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas var braukt ap 3000 citu valstu pensionāru, kas nav sasnieguši 63 gadus
f64

Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot 4916 Rīgā deklarēti Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi – pensionāri, no kuriem 2997 vēl nav sasnieguši Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu 63 gadus, aģentūrai LETA pastāstīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča.

Viņa norādīja, ka “Rīgas satiksme” pensionāriem braukšanas cenas atvieglojumus piešķir saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas nosaka, ka atvieglojumi pienākas Rīgā deklarētiem, nestrādājošiem pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Proti, pensionāru pilsonība, vai citi kritēriji, piešķirot atlaides, vērā ņemti netiek.

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datiem, kopumā Rīgā ir deklarēti 86 351 cilvēki, kas saņem Latvijas vecuma un izdienas pensiju. Savukārt 4916 cilvēki saņem Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensiju. Starp tiem 23,5% saņem arī Latvijas pensiju.

Tā kā reģistrēto e-talonu skaits pēc VSAA un “Rīgas satiksmes” aplēsēm vidēji mēnesī ir 70 800, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensiju saņēmēji līdz 63 gadiem, kuri izmanto pensionāru braukšanas maksas atvieglojumus Rīgā, varētu būt 2325, kas ir aptuveni 3,28% no kopējā Rīgā deklarēto pensionāru skaita.

Jau vēstīts, ka Krievijas un citu valstu pilsoņi, kuri pensionējas agrāk nekā Latvijas pilsoņi, var bez maksas braukt Rīgas sabiedriskajā transportā.

5 komentāri