Rīgas prestižajās skolās garas pieteikto pirmklasnieku rindas, bet vietas visiem nepietiek

0 Komentāru
Rīgas prestižajās skolās garas pieteikto pirmklasnieku rindas, bet vietas visiem nepietiek
Foto: LETA

Līdz ar pirmklasnieku skaita kāpumu aug arī konkurence Rīgas skolās. Tā dēvētajās prestižajās mācību iestādēs pieteikto pirmklasnieku rinda ir vairākas reizes garāka nekā atļauj vietu skaits.

Vēl līdz maija beigām vecāki var pagūt Rīgas skolās pieteikt savus topošos pirmklasniekus nākamajam mācību gadam, bet Ilze to ir izdarījusi jau pirms diviem gadiem. Tomēr, pat neraugoties uz to, viņas meitai šajā sākumskolā, visticamāk, vietas nebūs.

Direktore skaidro, ka skolā būs divas pirmās klasītes, katrā pa 30 bērniem, taču jau šobrīd ir pieteikts 5 reizes vairāk skolēnu.

Sākumskolas Rīdze direktore Antra Žukovska
Vismaz 200 paliek aiz strīpas, nezinu, kāpēc ir tāda ažiotāža, un visi satraucas, zvana, bet es arī tos vecākus saprotu, viņiem tas ir vienīgais pirmklasnieks, un viņiem noteikti no svara, lai tā skola būtu tuvāk darbavietai, lai bērns atrastos netālu no viņa.

Līdzīga situācija ir daudzās Rīgas skolās – vecāki piesaka pirmklasniekus, viņuprāt, prestižās mācību iestādēs, taču ir skaidrs, ka visiem tajās vietas nepietiks.

Piemēram, Āgenskalna sākumskolā, septembrī tiks veidotas trīs pirmās klases, kopā uzņemot 76 bērnus, bet uz šo brīdi pieteikts jau 231. Arī citās skolās atzīst, ka nespēs pieņemt pat visus tos, kuriem skolā jau mācās brālis vai māsa – kaut iepriekšējos gados, tieši tas ir bijis uzņemšanas iemesls. Taču bez skolas neviens pirmklasnieks nepalikšot.

”Gadījumos, ja ir šis atteikums, var vērsties vispārējās izglītības skolu nodaļā, un mēs būsim tie, kas tālāk katru gadījumu individuāli skatīs un piedāvās alternatīvu,” norāda RD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa.

Visbiežāk, lai bērnu iekārtotu sev vēlamā skolā, vecāki deklarējas noteiktā mikrorajonā. Pieteikt pirmklasniekus skolai, vecāki vēl var līdz maija beigām. Pēc tam divu nedēļu laikā skolām jāsniedz atbilde, kuri bērni uzņemti, bet kuri palikuši aiz borta.

0 Komentāru