Rīgas pašvaldības policija sākusi strādāt pastiprinātā režīmā

0 Komentāru

Galvaspilsētā strauji pieaudzis cilvēku skaits, kas pārkāpj Covid-19 ierobežojumus, tādēļ pašvaldības policija, ņemot vērā arī pieaugošo saslimstības līkni, sākusi strādāt pastiprinātā režīmā, vēsta TV3 Ziņas.

Pieaugot Covid-19 saslimstības līknei, Rīgas pašvaldības policija turpmāk pastiprinātā režīmā kontrolēs epidemioloģisko noteikumu ievērošanu sabiedriskajā transportā, veikalos un izklaides vietās.

Rīgas pašvaldības policija secina, galvaspilsētas iedzīvotāji kļuvuši bezatbildīgāki attiecībā uz Covid-19 ierobežojumu ievērošanu. Ja, piemēram, trijos vasaras mēnešos sodi par epidemioloģiskajiem pārkāpumiem izrakstīti 222 reizes, septembrī vien pārkāpēju skaits pārsniedzis trīs simtus.

Nemainīgi visbiežākie pārkāpumi – sabiedriskajā transportā, kur atsevišķi pasažieri spītīgi nelieto sejas maskas. “Rīgas satiksme” aprēķinājusi, septembrī no sabiedriska transporta par masku nelietošanu izsēdināti vairāk nekā 1000 pasažieri. Tomēr ne visos gadījumos kontrolierim blakus bijusi pašvaldības policija, tādēļ sodus – 10 līdz 50 eiro apmērā – aizvadītajā mēnesī saņēmuši mazāk kā simt cilvēki. Taču situācija varētu mainīties – policija jau no vakardienas, 6. oktobra, pārgājusi tādā režīmā, kāda tā jau bija ārkārtas situācijas laikā. Proti, epidemioloģisko pārkāpumu kontrole tagad noteikta par galveno prioritāti.

Juris Lūkass, Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks

“Pirmkārt, mūsu lielākā prioritāte patlaban ir epidemioloģisko noteikumu ievērošana sabiedriskajā transportā, tas skar gan pilsētas sabiedrisko transportu, gan pasažieru vilcienus. Otrkārt, īpaša uzmanība tiks pievērsta izklaides vietām, tiks pārbaudīti šie sertifikāti.”

Tāpat likumsargi lielāku vērību pievērsīs mutes un degunu aizsegu lietošanai veikalos un tirdzniecības centros.

Juris Lūkass, Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks

“Mūsu pašmērķis nav izķert jebkuru sabiedrības locekli, kam maska ir noslīdējusi zemāk par degunu, bet šādā veidā preventīvi un arī proaktīvi mēs aicinām sabiedrību būt solidāriem un parūpēties par mūsu pašu, mūsu vecāku un bērnu veselību.”

Pašvaldības policija atzīst, kontrole prasīs lielus resursus, tādēļ iedzīvotājiem jārēķinās –  izsaukumus var nākties šķirot. Ja palīgā sauciens būs mazāk nozīmīgs, ekipāža var ierasties arī novēloti.

“Prioritātes maiņa neietekmēs policijas darbu, attiecībā uz izsaukumiem, kuros tiek apdraudēta cilvēku dzīvība un veselība, taču jārēķinās, ka, iespējams, atsevišķu, varbūt mazāk svarīgu izsaukumu, piemēram, pārkāpumi ceļu satiksmē, šo izsaukumu apkalpošana var aizņemt ilgāku laiku,” norādīja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks.

Turklāt situāciju neuzlabo lielie robi pašvaldības policijas darbinieku rindās. Galvaspilsētā regulāri trūkst ap 100 likumsargu, tādēļ sagaidāms, ka tagad slodze pieaugs esošajiem darbiniekiem. Rīgas vicemēre sola meklēt risinājumus.

“Mēs esam plānojušie ieviest papildu piemaksas RPP par darbu, kas ir saistīts ar risku, šī ir viena no prioritātēm… Tad, kad mēs tiksim līdz budžeta apstiprināšanai, cerams tas arī rezultēsies konkrētos skaitļos,” apliecināja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (JKP).

Savukārt Valsts policijā norāda, tā joprojām strādā esošajā režīmā, tomēr, ņemot vērā gaidāmos ierobežojumus, arī ir gatava lielākus resursu novirzīt tieši epidemioloģisko noteikumu kontrolei.

0 Komentāru