Rīgas pašvaldības policija janvārī konstatējusi 59 sejas masku lietošanas pārkāpējus, kas ir mazāk nekā decembrī

3 komentāri
Rīgas pašvaldības policija janvārī konstatējusi 59 sejas masku lietošanas pārkāpējus, kas ir mazāk nekā decembrī
ZANE BITERE, LETA

Rīgas pašvaldības policija (RPP) epidemioloģisko pasākumu ievērošanas kontrolēs Rīgā janvārī konstatējusi 59 personas, kas nelieto sejas maskas, un šādu pārkāpēju skaits ir sarucis salīdzinājumā ar decembri, kas liecina par iedzīvotāju centieniem ievērot epidemioloģiskās prasības, šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputātus informēja RPP priekšnieks Juris Lūkass.

RPP janvārī reaģējusi uz kopumā 607 izsaukumiem par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu un kopumā RPP apsekojusi 23 300 adrešu, pārbaudījusi 7557 personas, kam jāievēro pašizolācija.

Lūkass norādīja, ka policija turpina realizēt epidemioloģisko pasākumu ievērošanas kontroli Rīgā, kā arī no pagājušā gada novembra apseko gan pakalpojumu sniegšanas vietas, gan fiziskas personas, kam jāievēro karantīna vai pašizolācija. Pakalpojumu sniegšanas jomā policija kontrolē sejas masku lietošanu, distances ievērošanu, kā arī preču un pakalpojumu pārdošanas ierobežojumu ievērošanu.

Policija janvārī konstatējusi 59 personas, kas nelieto sejas maskas. Salīdzinot ar decembri, šo pārkāpumu skaits ir mazinājies, kas liecinot par to, ka iedzīvotāji cenšas ievērot epidemioloģiskās prasības.

Janvārī veikti 20 reidi, kuros pārbaudītas 454 sabiedriskā transporta vienības, kurās konstatētas deviņas personas bez sejas maskām.

Tostarp RPP priekšnieks informēja, ka janvārī bijuši 140 izsaukumi ģimenes konfliktu dēļ, kas, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, palikuši nemainīgā skaitā. 85 gadījumos šie konflikti bijuši ar apdraudējumu, bet 56 gadījumos vainīgā persona bijusi alkohola reibumā.

Runājot par nepilngadīgo pārkāpumiem, Lūkass norādīja, ka šādu gadījumu skaits ir samazinājies par 13%. Tas skaidrojams, ka pamatā pārkāpumi notikuši pie skolām, kur jaunieši pieķerti smēķējam, bet attālin”ato mācību laikā skolas ir tukšas.

Lasi vēl: Pusgada laikā Rīgā saņemti 498 ziņojumi par vardarbību

Visvairāk policisti tiek iesaistīti komandantstundas nodrošināšanā – vidēji no 48 līdz 52 patruļām. Vidēji komandantstundas laikā tiek pārbaudītas no 237 līdz 361 personai. Apmēram 60% no pārbaudītajiem iedzīvotājiem savas mājvietas atstājuši pamatoti, bet 40% nākas piemērot administratīvos sodus.

Kopumā janvārī konstatēti 1305 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi un ierosināti 1036 administratīvā pārkāpuma procesi.
3 komentāri