“Rīgas namu pārvaldnieks” par darbu krīzes apstākļos darbiniekiem piešķirs 30% piemaksas

1 komentārs
“Rīgas namu pārvaldnieks” par darbu krīzes apstākļos darbiniekiem piešķirs 30% piemaksas
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Par darbu Covid-19 radītās krīzes apstākļos, pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atsevišķām darbinieku kategorijām plāno piešķirt piemaksas 30% apmērā no mēnešalgas, aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā.

Par darbu no 1.aprīļa piemaksas noteiktas divām darbinieku grupām – Avārijas dienesta elektriķiem un sanitārtehniķiem, jo šiem darbiniekiem, lai novērstu avārijas situācijas un atjaunotu pakalpojuma sniegšanu mājai, ir jādodas iekšā arī dzīvokļos, nonākot saskarē ar iedzīvotājiem.

Piemaksas plānotas 30% apmērā no mēnešalgas un patlaban plānots, ka tās saņems vairāki desmiti darbinieku. Vienlaikus, šobrīd vēl neesot iespējams pateikt, cik tas izmaksās, jo algu par aprīļa mēnesi darbinieki saņem tikai maijā un šiem speciālistiem atalgojums ir mainīgs.

“Ņemot vērā darba specifiku un izmaiņas darba apjomā, nav izslēgts, ka amatu grupas, kam noteikta piemaksa par darbu ārkārtas apstākļos, tiks papildinātas,” norāda RNP.

Kā ziņots, līdz šim no 15 uzņēmumiem, kuros Rīgas pašvaldība ir kapitāldaļu īpašnieks, 10 uzņēmumos piemaksas par intensīvu darbu Covid-19 izplatības apstākļos nav veiktas.

Medicīnas pakalpojumu uzņēmumos SIA “Rīgas veselības centrs”, SIA “Rīgas 2.slimnīca” un SIA “Rīgas dzemdību nams” piemaksas tiks veiktas atbilstoši Veselības ministrijas rīkojumam.

Savukārt SIA “Rīgas satiksme” 127 darbiniekiem par darbu Covid-19 krīzes laikā piešķīrusi piemaksas kopumā 18 918 eiro apmērā.