Rīgas naktspatversmē “Gaiziņš” ar Covid-19 inficējušies 27 cilvēki

1 komentārs

Covid-19 izplatījies vienā no pieprasītākajām galvaspilsētas naktspatversmēm – Gaiziņa ielā. Tur atklāti 27 saslimšanas gadījumi. Lai patversme nekļūtu par vēl lielāku vīrusa perēkli, pirmdien inficētie pārvesti uz citām telpām un nodalīti no vēl veselajiem patversmes iemītniekiem.

Ikvienam, kurš vēlas nakšņot kādā no galvaspilsētas naktspatversmēm, pirms tam jāveic Covid-19 siekalu tests. Šeit, naktspatversmē “Gaiziņš”, šādā veidā neilgā laikā atklāti jau 27 inficēšanās gadījumi.

Inficēto dēļ līdz šim patversmes otrajā un trešajā stāvā noteikta stingra karantīna. Katru gadu ziemā pēc naktsmājām šeit jau tā ir liels pieprasījums, taču īpaši tas pieaudzis šobrīd.

“Mums viņas bija pārpildītas, tāpēc, ka pēc mājsēdes likuma pieņemšanas mums krasi pieauga klientu skaits, ko atveda policija. Arī tos, kas bija uz ielām alkohola reibumā, veda uz naktspatversmi,” saka Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Lai neinficētu citus un nakšņošana nenotiku šaurībā, jo karantīnas dēļ klientus uzņēma tikai vienā stāvā, no šodienas inficētos pilnībā nodalīja no pārējiem. Īpašos piesardzības apstākļos, visi 27 inficētie pārvesti uz Rīgas patversmes dienas centru.

Lai visi noteikumi šeit, Katoļu ielas dienas centrā, tiešām strikti tiktu ievēroti, palīgā nākusi arī Aizsardzības ministrija. No šodienas līdz pat 17. janvārim šeit diennakts režīmā dežurēs zemessargi, kuri nodrošina kārtību, kā arī rūpējas, lai inficētie nepamet dienas centra telpas.

Labklājības departaments lēmis, ka turpmāk šeit nogādās visus ar Covid-19 inficētos bezpajumtniekus, kuriem ir alkohola problēmas.

“Viņus jau nošķiros “Gaiziņā” un pārvedīs uz Katoļu ielu 57, kur viņiem būs nodrošināta gultas vieta, trīsreizēja ēdināšana, atskurbšana, mediķis, aprūpētājs. Uzturēsies viņi tur 10 dienas, kamēr beigsies šie Covid simptomi. Ja nebeigsies, tad attiecīgi cilvēks vēl netiks no šīs patversmes ārā, turpinās tur uzturēties, kamēr neapdraudēs sabiedrību,” pauž Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Šāda kārtība pagaidām noteikta uz mēnesi. Tikmēr dienas centrā apturēta visu pakalpojumu sniegšana.

“Jo visās patversmēs var uzturēties visu diennakti. Jebkurā patversmēs var saņemt ēdināšanu, nomazgāties, apģērbties, saņemt sociālā darbinieka konsultāciju. Viss ir nodrošināts tāpat, kā dienas centrā. Nu, varbūt nav nodarbības, dienas centrs nodrošināja dažādas nodarbības,” norāda Brice.

Rīgā šobrīd aizpildīti nepilni 700 naktspatversmju vietu. Labklājības departamentā uzsver, ka problēmu ar klientu izmitināšanu nebūšot, jo vietu skaitu – plašākās Covid-19 izplatības vai aukstuma perioda gadījumā, ir iespējams palielināt pat līdz tūkstotim: “Tā kā nākot šim aukstajam laikam mums būs vietas, kur cilvēkus izmitināt. Un nevis kā siļķes mucā, bet jau ar atstarpēm.”

Atklātie saslimšanas gadījumi Gaiziņa patversmē ir pirmais nelielais uzliesmojums kādā no galvaspilsētas patversmēm kopš pavasara – toreiz vairāki desmiti klientu saslima “Zilā krusta” naktspatversmē.

1 komentārs