Komentāri
Rīgas mežacūkas tiks izķertas dzīvas un pēc tam iemidzinātas
Foto: Flickr.com / Algy O'Connell

Mežacūkas, kas pēdējo mēnešu laikā regulāri manītas Juglas apkaimē Rīgā, tiks izķertas un vestas ārpus galvaspilsētas teritorijas. Šāds lēmums pieņemts pirmajā Rīgas Medību koordinācijas komisijas sēdē, vēsta LNT Ziņas.

Tikšanās laikā eksperti vienojās, ka piemērotākā pieeja problēmas risināšanai varētu būt lamatu izmantošana, ar kurām mežacūkas tiktu ķertas dzīvas, iemidzinātas, bet pēc tam pārvestas uz Daugavas mežniecību Tīnūžu apkaimē. Paredzams, ka process varētu sākties ne ātrāk kā divu nedēļu laikā. 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas mežacūku piedzīvojumi brīvē un nebrīvē:

Tiek pieņemts, ka kopumā Juglas apkārtnē uz dzīvi šobrīd iekārtojušās divas līdz trīs mežacūku ģimenes ar mazuļiem. Ņemot vērā, ka šie dzīvnieki parasti apdzīvo teritoriju 15-20 kilometru rādiusā, tiek cerēts, ka pēc pārvietošanas tās Rīgā vairs neatgriezīsies.

“Tādas pieredzes nav, tādēļ meklējam speciālistus, kas to varētu izdarīt, to lūdzām mūsu mednieku pārstāvjiem. Tikko būs zināmi šie speciālisti, tā varēsim kārtot formalitātes, saņemot no VMD atļauju ķeršanai. Ja atrisināsim divu nedēļu laikā, būtu ļoti labi,” teic Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs.

Plašāk par lēmumu Rīgas mežacūku lietā skatieties LNT Ziņās, pirmdien 20.00.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl