Rīgas maratonā plāno piedalīties ap 400 aizsardzības nozares pārstāvju komanda; Tieslietu ministrija dalību atsauc

Pievienot komentāru
Rīgas maratonā plāno piedalīties ap 400 aizsardzības nozares pārstāvju komanda; Tieslietu ministrija dalību atsauc
Arhīva foto (DMITRIJS SUĻŽICS, F64)

Aptuveni 400 aizsardzības nozares pārstāvji – karavīri zemessargi, jaunsargi, Aizsardzības ministrijas darbinieki, kā arī padotības iestāžu darbinieki – plāno nedēļas nogalē vienotā aizsardzības nozares komandā piedalīties “Rimi” Rīgas maratonā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Tikmēr tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) piektdien valdības sēdē paziņoja, ka maratonā katru gadu piedaloties arī Tieslietu ministrijas komanda un arī šogad bija izveidota komanda, taču dalība tomēr atteikta, jo tā, pēc ministra vārdiem, būtu tiesiskā nihilisma demonstrēšana.

Aizsardzības ministrija paziņojumā presei raksta, ka šogad, aktualizējot katra iedzīvotāja lomu valsts aizsardzībā, kā arī izaugsmes iespējas Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, aizsardzības nozares pārstāvji skries krekliņos ar lozungu “Esi viens no mums!”.

LETA jau vēstīja, ka sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu “Rimi Rīgas maratona” organizatori izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanā.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņojis, ka bērnu piedalīšanās Rīgas maratonā šajā situācijā nebūtu atbalstāma, savukārt premjers Krišjānis Kariņš (JV) vēlētos, lai tiek atcelts viss maratons.