Rīgas lidostā turpinās taksometru haoss; daļa taksistu uzskata, ka cenas ir atbilstošas

0 Komentāru

Taksometru haoss lidostā “Rīga” turpinās, – klienti sūdzas par augstām cenām un neatbilstošu taksometru kvalitāti.

Pēc pagājušā gada tiesas lēmuma atcelt ierobežojumus taksometru izvēlē un šogad atceltajiem tarifu griestiem, lidostā pakalpojumus var sniegt gandrīz jebkurš un par gandrīz jebkādām cenām. Daļa taksometru vadītāju uzskata, ka ap 30 eiro par braucienu uz Rīgas centru ir atbilstošs rēķins.

Armands
taksometra vadītājs

Nedēļā jāsamaksā 280 eiro par mašīnu. Principā strādāju četras, piecas diennaktis. Tādā versijā man tā mašīna izmaksā 62… 60 dienā. Ja mēs to izdalām uz 24 stundām, tad sanāk 2,6 eiro. Lai veiktu vienu braucienu, es 3,5 stundas nostāvu rindā. Pusstunda man paņem laiks, kamēr braucienu veicu, tad man četras stundas viens brauciens. Četras stunda sareizinām ar 2,6, mēs iegūsim 12 eiro. 1,5 eiro maksā termināli iebraukt, tas būs 13…14 eiro. Latvijas valstij noteikta minimālā darba samaksa 3 eiro stundā, tad sareiziniet vēl trīs reiz četri, ja

Taču taksometru klienti ar šādām cenām nav mierā un lidosta saņem arvien vairāk sūdzību. Lidostas pārstāvji atzīst, ka pagaidām var vienīgi informēt Rīgā ieradušos pasažierus, lai pirms sēšanās taksometrā viņi rūpīgi iepazīstas ar pakalpojumu tarifiem, kas redzami uz automašīnu durvīm. Tikmēr par jomu atbildīgā Satiksmes ministrija, sadarbībā ar citām iesaistītajām pusēm, nolēmusi grozīt autopārvadājumu likumu un saistītos noteikumus.

0 Komentāru