Rīgas lidostā Ebolas vīrusa pārbaudes neveiks

Komentāri

Starptautiskajā lidostā Rīga profilaktiskās pārbaudes saistībā ar nāvējošo Ebolas vīrusu neveiks, taču darbinieki tiks informēti, kā rīkoties aizdomīgos gadījumos, pirmdien medijus informēja Latvijas Veselības ministrijas pārstāvji.

Teorētiski Latvija ir gatava tam, ja atklātos kāds Ebolas vīrusa inficēšanās gadījums, turklāt Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, šīs slimības izplatīšanās risks esot ļoti zems.

Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Rietumāfrikā uzliesmojušās Ebolas vīrusa epidēmijas upuru skaits pārsniedzis 4500 cilvēku. Tā liecina jaunākie dati, ko apkopojusi Pasaules Veselības organizācija. Nāvējošais vīruss turpina izplatīties arī ārpus Āfrikas, tāpēc arvien vairāk lidostās tiek ieviesta pasažieru veselības pārbaude.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas statistiku septiņās valstīs reģistrēti vairāk nekā deviņi tūkstoši inficēšanās gadījumu un 4555 cilvēki no inficētajiem ir miruši. Ebola vissmagāk skārusi Rietumāfrikas valstis Gvineju, Libēriju un Sjerraleoni, taču infekcija turpina izplatīties arī citos kontinentos un radījusi pamatīgu satraukumu.

Satraukumu Latvijā varētu radīt tas, ka nāvējošā Ebolas vīrusa un Latvijas apstākļos jau ierastās gripas sākuma stadijas simptomi ir ļoti līdzīgi – abas slimības sākas pēkšņi ar drudzi, sāpošiem acāboliem un citām līdzīgām pazīmēm, LNT raidījumā 900 sekundes atzina Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole.

Lai arī tieši draudi nepastāv, ņemot vērā vīrusa bīstamību, visos Eiropas infektoloģijas centros ir paaugstināta gatavības pakāpe.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl