Rīgas lidostā pasažieriem visbiežāk konfiscē šķiltavas

Pievienot komentāru
Rīgas lidostā pasažieriem visbiežāk konfiscē šķiltavas
Foto: LETA

Dubultojies to gadījumu skaits, kad lidostas Rīga pasažieriem tiek atņemtas dažādas lietas, kuras bagāžā aizliegts pārvadāt. Pēdējo divu mēnešu laikā no tām bijis jāšķiras vairākiem tūkstošiem pasažieru, bet ir arī tādi, kuri to nevēlas darīt. 

Tikai pēdējo dažu dienu laikā Rīgas lidostas pasažieriem atņemti vairāki simti šķiltavu. Tās tagad atrodas šajā konteinerā, bet pēc tam šos pasažieru bagāžās atrastos aizliegtos priekšmetus utilizēs.

“Pasažieri nav informēti, ka zilās liesmas šķiltavas nav atļautas nedz reģistrētajā, nedz rokas bagāžā. Kā arī jūnija sākumā stājies spēkā aizliegums, ka nedrīkst ņemt līdzi arī šķiltavas, kuras var iedegt ar vienu darbību,” saka lidostas Rīga pārstāve Sarmīte Rinmane.

Nereti lidostas pasažieri rokas bagāžā ņem līdzi skrūvgriežus, būvinstrumentus, krāsas un lakas, ko arī nedrīkst pārvadāt.

Pārvadāšanai aizliegto sīko priekšmetu bagāžas glabātuvē visbiežāk atstāj nažus, kosmētikas piederumus un tās pašas šķiltavas. Jūlijā esot bijis gadījums, kad uz pusotru mēnesi atstātas kādas šķiltavas, un par šo pakalpojumu bija jāsamaksā 60 eiro, taču ceļotājs skaidrojis, ka tā ir bijusi dāvana un izmest to atkritumu konteinerā necēlās roka. Tikmēr lielākā daļa lidostas pasažieru aizliegto priekšmetu sarakstu ir iegaumējuši.

Aizliegto vielu un priekšmetu sarakstu nosaka Eiropas Komisijas regulas, kas ik pa laikam tiek papildināts. Tāpēc pirms izlidošanas, lai nebūtu lieku uztraukumu, ar aizliegto vielu un priekšmetu sarakstu var iepazīties gan aviopārvadātāju noteikumos, gan lidostas Rīga mājaslapā.

Skaties video: