Rīgas klubos ielaiž “skaistos un gudros”, bet diskriminē citas rases

2 komentāri

Atsevišķas izklaides vietas galvaspilsētā nelabprāt uzņem apmeklētājus, kuriem ir cita ādas krāsa vai arī invaliditāte, aizbildinoties, ka pie viņiem notiek “privāts pasākums”, tā intervijā raidījumā 900 Sekundes atzīst tiesībsargs Juris Jansons.

Kopumā vērtējot sabiedrības atvērtību pret citas ādas krāsas iedzīvotājiem, kā arī personām ar invaliditāti, Jansons atzīst, ka izpratne mainoties, taču pārāk gausi. Īpaši tas attiecināms uz politiķiem, viņš piebilst.

Rīgā joprojām ir vairāki naktsklubi, kuros dominē aizspriedumi – tajos neielaiž ārzemju iedzīvotājus un, kā atzīst Jansons, tad tas varētu būt klasificējams kā cilvēktiesību pārkāpums. “Klubi ir izveidoti skaistajiem un gudrajiem, bet, kā mēs noteiksim, kas ir gudrs un skaists?” vaicā Jansons.

“Ja invaliditāte, rase vai ādas krāsa ir šķērslis, lai neielaistu klubā, tad tas nav normāli,” viņš turpina. Arī izklaides vietu politika ar uzraksta “privāts pasākums” izmantošanu bieži vien ir diskriminējoša.

Skaties video:

TOP komentāri

 • zvaigžņu vilks
  +3 +3 0

  zvaigžņu vilks

  mūsu jaukais tiesībsargs varētu aizbraukt uz Minheni , pat ne Oktoberfest laikā- un pamēģināt tur ieiet diskotēkās - varu noslēgt derības , ka vismaz pusē no tām netiks ielaists aizbildinoties ar private party-- tā ka varbūt vajadzētu realitātē viņam atgriezties pirms visādas gudrības klāstīt
 • runcis
  0 0 0

  runcis

  Brīnums,kā māmiņas ar bērnu ratiņiem nav pa\žēlojušās,ka netiek iekšā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl