Rīgas jaunā rajona “New Hanza” īstenošanā plānots ieguldīt pusmiljardu eiro

7 komentāri

Viens Rīgas nostūris nākamajos gados pārvērtīsies līdz nepazīšanai. Attīstītāji piektdien, 8. decembrī, iepazīstināja ar to, kā izskatīsies Rīgas jaunais Hanzas rajons “New Hanza”- teritorija ap kādreizējo preču dzelzceļa staciju.

Plāni ir grandiozi. To īstenošanā plānots ieguldīt pusmiljardu eiro. Papildus Laikmetīgās mākslas muzejam taps ne vien biroji un dzīvojamās mājas, bet arī privāta skola, bērnudārzs un izklaides centrs.

Jaunās Hanzas rajons taps padomju gados degradētajā, kādreizējā preču dzelzceļa stacijas rajonā, kas atrodas Skanstes apkaimē, starp Hanzas, Skanstes ielu un Ganību dambi. Projektu attīsta AB.LV bankas līdzīpašnieki un Latvijas bagātākie cilvēki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis. Rādot jaunā rajona vīziju, tika uzsvērts, ka grandiozās pārmaiņas notiks bez neviena valsts, pašvaldības vai Eiropas fondu ieguldīta centa. Pilnīgi par brīvu Rīga beidzot tiks pie Laikmetīgās mākslas muzeja un jauna parka.

Bez Laikmetīgās mākslas muzeja, biroju un dzīvojamām ēkām rajonā tiks celta jauna privātskola un bērnudārzs, kuros mācīsies 500 bērni. Rajonā jau daļēji izbūvētas piecas ielas, kurām doti slavenu rīdzinieku, piemēram, šahista Mihaila Tāla un mākslinieka Gustava Kluča, vārdi. Kopēja apbūve ir ap 500 000 kvadrātmetru, bet izmaksas ap pusmiljardu eiro.

Rīgas mērs Nils Ušakovs uzsver, ka degradētā Skanstes rajona uzlabošanā nākamajos gados kopumā tiks investēti 700 miljoni eiro, par ko tiks izbūvēta jauna notekūdeņu savākšanas sistēma un sakārtota infrastruktūra. No tās ieguvēji būšot arī Pētersalas un Sarkandaugavas iedzīvotāji.