Rīgas fotogrāfijas biennālē galveno balvu iegūst izstāde ar vēstījumu par fotobankām

0 Komentāru

Interneta fotobanku klišejām pārbagātās bildes nogalina foto mākslu – izstāde ar šādu vēstījumu ieguvusi galveno balvu Rīgas fotogrāfijas biennālē “Next 2019”.

“Next” biennāle ir veltīta jaunajiem māksliniekiem. Atšķirībā no citiem gadiem, tā ir izcelta atsevišķā pasākumā.

“Protams, biju pārsteigta un šī ir pirmā reize, kad izstādos Latvijā,” norāda šī gada uzvarētāja Annija Muižule.

Annija atklāj, ka šie darbi ir tapuši pētniecības rezultātā, viņa pati daudzās fotogrāfijas nav radījusi. Darbu autorei bija interesanti iedziļināties fotobanku piedāvājumā, kas jau daudzus gadus nomāc fotomākslu.

Veidojot savus darbus, viņa vēlas izcelt to, cik ļoti virspusēji fotobankās pieejamie darbi runā pa sarežģītām lietām.

“Šie attēli ir ļoti lielas klišejas, protams, un tie nespēj runāt par emocijām, kas ir kompleksas, pārāk labi, manuprāt,” pauž Muižule.

Iespēja izstādīt savus darbus galerijā “ISSp” ir galvenā balva, kuru ieguva māksliniece.

Biennāles vadītāja Inga Brūvere norāda, ka darbus vērtē ārvalstu eksperti, kuri to nepazīst autorus. Tādā veidā tiek izvēlēti tiešām labākais jauno mākslinieku sniegums.

“Galvenokārt gribam jaunajiem dot platformu, iespēju jauniešiem sevi pieteikt,” pauž Rīgas fotogrāfijas biennāles “Next 2019” vadītāja Inga Brūvere.

Šogad pirmo reizi mākslinieku darbi izdoti drukātā veidā. Tāpat apmeklētājiem jau ir pieejamas un vēl būs darbu izstādes, jau pavisam drīz pagājušās biennāles uzvarētājas Diānas Tamanes darbi būs redzami Berlīnē. Tāpat arī Rīgā ir apskatāmi jauno mākslinieku darbi.

0 Komentāru