Rīgas domes ziedotie 50 000 eiro Kemerovas iedzīvotājiem nonāks Sarkanajā Krustā

1 komentārs

Ceturtdien, 29. martā, Rīgas domes deputāti atbalstīja 50 000 eiro palīdzības piešķiršanu Kemerovas traģēdijā Krievijā cietušajām ģimenēm. Naudu paredzēts pārskaitīt Sarkanajam Krustam.

Šā jautājuma izskatīšana Rīgas domes Finanšu komitejā gan neiztika bez asas vārdu apmaiņas. Opozīcijai nebija skaidrs, kādos gadījumos pašvaldība izlemj sniegt palīdzību ārvalstīm.

Par to, ka Rīgas dome gatavojas sniegt atbalstu Kemerovas traģēdijas cietušajiem, Kremli atbalstoši interneta portāli ziņoja jau trešdien, virsrakstos akcentējot, ka tas ir Nila Ušakova nopelns. Taču 50 000 eiro ir pašvaldības budžeta nauda, par kuras piešķiršanu ceturtdien lēma domes Finanšu komiteja. Priekšlikums tika atbalstīts, taču “Vienotības” frakcija mēram tomēr pārmeta konsekvences trūkumu, jo citās nelaimēs atbalsts nav sniegts.

Līdz šim Rīgas dome līdzīgu palīdzību piešķīrusi tikai vienreiz. Tas notika 2014. gadā, kad pēc opozīcijas ierosinājuma tika piešķirta palīdzība Austrumukrainas konfliktā cietušajiem.

No Ušakova teiktā noprotams, ka Rīgas domei nav kritēriju, kam palīdzību piešķirt, kam ne. Viss atkarīgs no vēlētāju gribas.

Pret lēmumprojektu balsoja tikai “Jaunā Konservatīva partija”. Ja Rīgas mērs vēlas sniegt atbalstu nelaimē cietušajiem, tas esot jāsniedz no saviem vai partijas līdzekļiem, ne nodokļu maksātāju kabatas.

Ušakovs atzina, ka nav sazinājies ar Kemerovas iedzīvotājiem, lai saprastu, kam tieši palīdzība nonāks. 50 000 tikšot piešķirti Sarkanajam Krustam, kas to sadalīs pēc saviem ieskatiem. Tikmēr Rīgā pie Krievijas vēstniecības daudzi cilvēki turpina nolikt ziedus, pieminot bojagājušos.

Kā vēstīts, ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 64 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir bērnu. Oficiālie dati liecina, ka ievainoti ir vēl vismaz 84 cilvēki.

1 komentārs