Rīgas domes vadība pasargā korupcijas skandālos iesaistīto Satiksmes departamenta “bosu” Reinbahu

Pievienot komentāru
Rīgas domes vadība pasargā korupcijas skandālos iesaistīto Satiksmes departamenta “bosu” Reinbahu
Foto: LETA

Par spīti vairākkārtējam kratīšanām Rīgas domes Satiksmes departamentā un skandāliem ar Barona ielas remontu, Nila Ušakova vadītā dome turpina aizstāvēt partijai Saskaņa pietuvināto, ilggadējo departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu. Lai mazinātu reputācijas kaitējumu, Rīgas domes opozīcija šodien ierēdni aicināja atbrīvot no amata, taču valdošā koalīcija ierosinājumu kategoriski noraidīja.

Pamatojot lēmumprojektu, Rīgas domes opozīcija akcentēja, ka Vitālija Reinbaha vadīšanas laikā KNAB Satiksmes departamentā vairākkārt veicis kratīšanu. Pēdējo reizi tas notika jūnijā saistībā ar skandālu par Salu tilta rekonstrukciju, kuru veica LNK grupa. KNAB aizturēja Reinbaham pakļauto Būvdarbu nodaļas vadītāju Uģi Broži.

Savukārt pērn aizdomās par kukuļa pieprasīšanu, lai saņemtu atļauju pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā, aizdomās turētā statuss tika piemērots arī pašam Reinbaham. Neskaitāmie skandāli met ēnu uz Rīgas domes reputāciju, tāpēc Reinbaham darbs pašvaldībā jāpamet.

Taču partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai vadītā koalīcija nelāgas smakas Rīgas domes saimniecībā nejūtot. Reinbaha tiešais priekšnieks Vadims Baraņņiks atgādināja, ka kolēģis ar kukuli pie rokas nav pieķerts un arī notiesāts nav.

Opozīcija gan vēl centās norādīt uz citām Satiksmes departamenta neizdarībām, tostarp bēdīgi slaveno Barona ielas remontu, taču koalīcija bija vienota: Reinbaham, kurš savulaik vadīja Nilam Ušakovam pietuvināto arodbiedrību LABA, par savu krēslu nav pamats satraukties

Rīgas mērs Andris Ameriks gan TV3 Ziņām apsolīja – ja Reinbahs iekritīs kā nesen Rīgas Centrāltirgus vadītājs Abramovs, kuru ar otro piegājienu KNAB no darbavietas aizveda roku dzelžos, uz atbalstu vairs cerēt nevarēšot. Zīmīgi, ka Reinbahs uz sev veltīto ārkārtas sēdi nebija ieradies.

Video