Rīgas domes opozīcija “norauj” jautājumu par Rīgas Bāriņtiesas priekšsēdētāja pārvēlēšanu

1 komentārs

Trešdien, 21. novembrī, Rīgas domes opozīcija atkal aicināja Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) nākamo Bāriņtiesas priekšsēdētāju izvēlēties konkursā, nevis amatā pārapstiprināt Aivaru Krasnogolovu, kurš to vada jau 10 gadus.

Šajā laikā par iestādes darba metodēm saņemts daudz vecāku sūdzību, bet uz konkrētiem pārkāpumiem norādījusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

“16. novembrī pie manis vērsās ģimene no Lielbritānijas, tur ļoti katastrofāla situācija. Aizgāja 16. novembrī uz Bāriņtiesu plkst. 12.10, piedāvāja atnākt 23. novembrī. Tas ir vājprāts, – ja ģimenē ir katastrofa, teikt – atnāciet pēc nedēļas,” norāda Rīgas domes deputāts Imants Keišs (LA).

Savukārt Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš (NA) piebilda: “Par šādiem pārkāpumiem atbildība ir jāuzņemas Bāriņtiesas priekšsēdētājam, un, izdarot secinājumus, deputātiem Sociālo lietu komitejā tomēr bija jāatbalsta lēmums par to, ka mēs rīkosim konkursu, nevis automātiski pārvēlēsim.”

Tomēr Ušakova vadītā koalīcija priekšlikumus par konkursa rīkošana noraidīja. Taču, kad jautājums nonāca līdz lēmumprojektam par Krasnogolova apstiprināšanu amatā uz trešo termiņu, opozīcija, izmantojot to, ka divi koalīcijas deputāti atrodas komandējumā, “norāva kvorumu.

Tikmēr Ušakovs uzsvēra, ka viedokli par Krasnogolova virzīšanu nemainīs.

1 komentārs