Rīgas domes deputāts Gavars aicinās CVK pārskaitīt balsis 24 vēlēšanu iecirkņos

21 komentārs

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars aicinās Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) pārskaitīt balsis 24 Rīgas vēlēšanu iecirkņos. Gavars akcentē, ka pārāk daudzos iecirkņos bijušas problēmas ar balsošanas kastēm un aizdomīgi liels esot it kā nederīgo vēlēšanu aplokšņu skaits. Tikmēr CVK uzskata, ka pārskaitīt balsis Rīgā neesot iemesla.

Pašvaldību vēlēšanu laikā sociālajos tīklos parādījās ieraksti par bojātām aploksnēm vairākos iecirkņos, par nepareizi aizzīmogotām iepriekšējās balsošanas kastēm. Pēc vēlēšanām izskan aicinājumi pārskaitīt balsis.

Politoloģe Ilze Ostrovska savā “Facebook” kontā rakstīja, ka jebkurā citā valstī pie rezultāta 50,58% tiktu pieprasīts pārskaitīt balsis. Ņemot vērā, ka bija cilvēki, kuri nevarēja nobalsot, jo kāds cits bija balsojis viņa vietā un pārāk liels bijis nederīgo biļetenu skaits.

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars, kurš kandidēja arī šajās vēlēšanās, apkopojis iecirkņus Rīgā, kur bijušas problēmas ar balsošanas kastēm, un uzskaitījis iecirkņus, kuros parādījies, viņaprāt, pārāk liels nederīgo aplokšņu skaits. Gavars aicinās CVK pārskaitīt balsis šajos 24 iecirkņos. “Tur atšķirība varētu būt kādas 2000 balsis. Un nav izslēgts, ka trauslo vairākumu domē zaudēs Ušakovs,” viņš norāda.

Fotoreportāža no pašvaldību vēlēšanām

CVK skaidro, ka minējumi par pārāk lielo nederīgo aplokšņu skaitu nav taisnība. Vispirms iecirkņi publiskoja informāciju, cik kopumā nobalsojuši. Tad vairākas reizes pārbaudītas nepareizi aizzīmogotās iepriekšējās balsošanas mazās kastes. Iecirkņa darbinieki un novērotāji pārliecinājušies, ka balsošanas rezultātu šajās urnās neviens nav mēģinājis mainīt. Tad kastes noliktas malā, līdz saskaitīs balsis lielajās urnās.

“Kamēr nebija saskaitītas balsis šajās te problemātiskajās kastēs, bija starpība. Tad saskaitīja problemātiskās kastēs, un starpības vairs nav,” teic CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Viņš piebilda, ka nepareizajā kastu aizzīmogošanā, visticamāk, vainojams cilvēciskais faktors, nevis ļaunprātība.

“Procedūra tāda, ka vispirms jāaizver mazais vāks, tad lielais. Bet nez kāpēc tas radīja problēmas, bet problēmas nez kāpēc bija tikai Rīgā,” teic CVK vadītājs.

CVK izskatīs Gavara iesniegumu par balsu pārskaitīšanu 24 iecirkņos. Tāpat komisijā skaidros, kā varēja gadīties, ka vairāki pilsoņi nevarēja piedalīties vēlēšanās, jo viņu vietā kāds jau nobalsojis.

TOP komentāri

 • Ha
  +6 +5 -1

  Ha

  Un problēmas bijušas tikai Rīgas iecirkņos..un pie tam veselos divdesmitčetros... vairāk nekā aizdomīgi.. :D
 • Ieva Ieva Ieviņa
  +5 +4 -1

  Ieva Ieva Ieviņa

  kur problēma pārskaitīt,ja ir aizdoma,kaut vai cilvēki,ar rokām lai skaita,galvenais lai ir viss korekti..ES NETICU,KA BIJA GODĪGAS VĒLĒŠANAS!!!!!
 • @p_eteris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl