Rīgas domei nav skaidrības par Āgenskalna tirgus nākotni, tomēr tā sola, ka lielveikala tajā nebūs

7 komentāri

Pirmdien, 27. novembrī, Rīgas domes vadība centās viest skaidrību par Āgenskalna tirgus turpmāko likteni. Daudzi Pārdaugavas apkaimes iedzīvotāji par to ir ļoti norūpējušies.

Tirgus vecais paviljons esot ļoti sliktā stāvoklī. Remonts un pārbūve izmaksās ap 10 miljoniem eiro, taču pašvaldība šo naudu negrasās dot, – būšot jāmeklē privātie investori un Eiropas nauda.

Āgenskalna tirgus ir vecākais un lielākais tirgus Pārdaugavā, ko uzcēla pirms vairāk nekā 90 gadiem. Taču kapitālo remontu pa šo laiku vēsturiskais paviljons tā arī nav piedzīvojis. Spriežot pēc Rīgas domos nostājas, šobrīd nav arī zināms, kas un kad nākotnē varētu šo Āgenskalna tirgu remontēt.

Šā gada izskaņā Rīgas domei beidzas nomas līgumi ar tirgotājiem, tāpēc tas esot piemērots laiks tirdzniecības vietu slēgt. Pēc tam, lai nepasliktinātos tās tehniskais stāvoklis, vēsturisko ēku iekonservēs. Tad Rīgas dome sāks meklēt iespējamos finansējuma avotus tirgus rekonstrukcijai, piesaistot privātos investorus vai Eiropas fondu līdzekļus. Rīgas domē lēš, ka pārbūve izmaksātu ap 10 miljoniem eiro. Pilsēta par savu naudu Āgenskalna tirgu neremontēs, tāpēc tas būs slēgts tik ilgi, kamēr nauda atradīsies. Vai gadu, piecus vai desmit, amatpersonas neņemas prognozēt.

Niks Ušakovs
Rīgas mērs

Tirgus tiks slēgts, kamēr mums nebūs iespēja caur Eiropas fondiem vai no privātiem līdzekļiem dabūt partnerus, lai šo vietu sakārtotu tālāk. Es uzreiz varu pateikt, ka Rīgas dome no budžeta 10 miljonus nemeklēs, lai iedotu Centrāltirgum, lai savestu kārtībā Āgenskalna tirgu, tas būs nepareizi.

Izskanējušo informāciju, ka pievilcīgo vietu Āgenskalnā centrā noskatījusi veikalu ķēde “Lidl”, Ušakovs sauc par baumām. Domes nostāja ir, ka vēsturiskajam tirgus paviljonam ir jāturpina pildīt tirgus funkciju.

Niks Ušakovs
Rīgas mērs

Es nepieļauju ne pie kādiem nosacījumiem iespēju, ka, piemēram, vienu kaktu no tās konservācijas atklāt un ierīkot kaut kādu supermārketu, neminēsim nevienu vārdā. Mēs ejam uz to, ka mēs meklējam Eiropas naudu vai privāto partneri, kas savedīs kārtībā visu šo teritoriju. Pašvaldība ir gatava ieguldīt līdzekļus saistībā ar priekš laukumu un visu pārējo infrastruktūru.

Ušakovs taisnojas, – dome nav ieguldījusi līdzekļus tirgus rekonstrukcijas projektā iepriekš, jo nav bijis zināms, kādas varētu būt potenciālo investoru vēlmes. Ja izdotos piesaistīt privātos investorus, ar viņiem tiktu slēgti ilgtermiņa līgumi.

Oļegs Burovs
Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors

Tā varētu būt ilgtermiņa noma, pēc likuma ir atļauts ar domes lēmumu parakstīt līgumu uz 30 gadiem, tas varētu būt viens no variantiem. Otrs – meklēt Eiropas naudu, tā varētu būt, pamatojoties uz kultūras mantojumu.

Esošajiem Āgenskalna tirgus nomniekiem būs iespēja turpināt darbību Rīgas Centrāltirgū.

Artis Druvinieks
Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs

Mēs esam atvērti dialogam un sadarbībai ar jebkuru no viņiem. Ja viņiem būs tāda vēlme Rīgas Centrāltirgū. Mēs gaidām viņus pie mums, un no mūsu puses nebūs nekādas pretenzijas.

Rīgas domes opozīcija par Āgenskalna tirgus nākotni ceļ trauksmi, uzskatot, ka līdz ar Rīgas mēra lēmumu tirgu slēgt tas nolemts iznīcībai. Otrdien, 28. novembrī, opozīcija sasaukusi domes ārkārtas sēdi, pieprasot, lai tiktu noteikti konkrēti remontdarbu termiņi.

7 komentāri