Komentāri
Rīgas domei nāksies skaidrot Lucavsalas pārdošanas izdevīgumu
FOTO: LETA

Latvijas Zaļā partija (LZP) vairākkārt vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), ar lūgumu Rīgas domei sniegt argumentētu skaidrojumu par lēmumu atsavināt nekustamos īpašumus Lucavsalā.

LZP ,  7.jūlijā informējot par to VARAM vērsās pie Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā ar iesniegumu, lūdzot pārtraukt Lucavsalas izsolē nodošanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LZP Rīgas domei adresētajā vēstulē norādīts, ka nedrīkst īstenot šāda mēroga darījumus ar pašvaldības īpašumiem, pirms netiek informēta sabiedrība par šī nekustamā īpašuma faktisko vērtību, sociālekonomiskajiem ieguvumiem, vides aspektu izvērtējumu, tai skaitā gaisa kvalitātes izvērtējumu, jo ar augstceltņu izbūvi var mainīties vēja plūsmas, ietekmējot Rīgas un visvairāk Vecrīgas gaisa kvalitāti.

Atbildes vēstulē Rīgas dome, nepaskaidrojot iemeslus, norādīja, ka Lucavsalas lokālplānojuma izstrādi atstās jaunā īpašnieka kompetencē.

Pamatojoties uz vairākkārtīgiem iesniegumiem un sabiedrības pretestību attiecībā uz Lucavsalas atsavināšanu un nodošanu izsolē, VARAM Rīgas domei adresētajā vēstulē pieprasa sniegt argumentētu skaidrojumu par lēmumu atsavināt nekustamos īpašumus Lucavsalā, kā arī, nodrošināt normatīvo aktu prasības un ievērot arī Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam uzstādījumi.

Rīgas dome apstiprinājusi projektu, ar kuru 10 pašvaldībai piederoši zemesgabali Lucavsalā kopumā 102,9 hektāru platībā tiks nodoti atsavināšanai, pārdodot tos izsolē. Izsoles sākumcena būs 26,58 miljoni eiro.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs paudis viedokli, ka salas dienvidu daļā joprojām valda “džungļi” un lielākā daļa mazdārziņu ir pamesti. “Pilsētas attīstības plānā šeit ir paredzēta daudzstāvu apbūve – biroju kompleksi, dzīvojamās mājas, atpūtas un izklaides centri. Un ir pilnīgi dabiski, ka ar visa tā attīstību ir jānodarbojas privātiem investoriem,” norāda Ušakovs.

Šādi paziņojumi radīja sašutumu sabiedrībā un 8. jūlijā, Rātslaukumā pie Rīgas domes pulcējās vairāki desmiti cilvēku, kas protestēja pret Lucavsalas pārdošanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl