2 komentāri

Rīgas dome beidzot sākusi taupīt, bet tēriņi joprojām ir lieli un nepārskatāmi, piemēram, daudz naudas paredzēts tērēt politiķu pašslavināšanai. Tā galvaspilsētas nākamā gada budžetu komentē domes opozīcija.

Pilsētas vadība gan uz šiem pārmetumiem tikai attrauc, – opozīcija galvaspilsētas bankrotu paredz vidēji divreiz gadā, bet tas tā arī nav noticis. Rīgas nākamā gada budžetu pieņemt paredzēts jau otrdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Joprojām trūkstot caurredzamības par to, kā pašvaldības uzņēmumos tiek izmantotas daudzmiljonu dotācijas – informācija par to netiek sniegta, aizbildinoties ar komercnoslēpuma sargāšanu. Tāpat simtiem tūkstoši eiro esot paredzēti domnieku slavināšanai publiskajā telpā. Tās ir tikai dažas no daudzajām kritikas šautrām, ko Rīgas nākamā gada budžeta virzienā raida domes opozīcija.

“Šis ir izdzīvošanas budžets Rīgas pašvaldībai un milzīgo masu mediju, teiksim, finansēšanas budžets nākamā gadā, jo mūsu programmā tomēr ir nedaudz rūpēties par bērnudārzu rindu samazināšanu un arī iedzīvotāju rindu samazināšanu uz dzīvesvietām, kas ir nākamā gada budžetā, mēs neredzam praktiski neko,” teic opozīcijas deputāts Andris Lācis.

Opozicionāri gan atzīst, ka dome beidzot piebremzējusi tērēšanos un samazinājusi budžeta deficītu līdz 600 000 eiro. Tomēr tas esot bijis gaidāms, jo iepriekšējos gados uzkrātie miljoni ir gandrīz pilnībā iztērēti. Pašreizējā vadība Rīgas domi pārņēma ar 123 miljonu eiro uzkrājumu. Tagad no tā atlikuši vairs tikai astoņi miljoni.

“Minimālais nepieciešamais naudas atlikums Rīgas kasē ir 15 miljoni, un tagad jau ir mazāks. Tas nozīmē, ka pastāv draudi, ka tiks kavēti maksājumi kreditoriem, tiks kavējumi algām. Var pietrūkt. Ir tādi signāli bijuši. Ļoti, ļoti kliedzoši,” teic vēl viens opozīcijas pārstāvis Ģirts Lapiņš.

Rīgas mērs Nils Ušakovs gan bažas noraida, jo pašvaldības maksātnespēju opozīcija paredzot ar lielu regularitāti – vismaz divreiz gadā. “Pa šiem sešiem gadiem reiz divi, vismaz 12 reizes pareģots. Nu, ir viņiem tāda tendence, teiksim tā, mazliet pārspīlēt,” viņš saka.

Ušakova vietnieks Andris Ameriks piebalso, ka dome savus tēriņus un ienākumus plāno vairākus gadus uz priekšu: “Lai nebūtu arī šīs diskusijas, kas ir saistītas ar to, ka mēs bankrotēsim varbūt nākamgad vai aiznākamgad, tad atbilde ir tāda, ka mēs šogad decembrī plānojam apstiprināt trīs gadu budžetu.”

Jāpiebilst, ka nākamgad Rīgas dome iecerējusi īstenot virkni vērienīgu projektu. Remontēt paredzēts vairākus desmitus izglītības un kultūras iestāžu, kā arī infrastruktūras objektus, piemēram, Salu un Vanšu tiltu, kā arī vairākus posmus Brīvības ielā. Tas gan būs iespējams, kad būs sākta Eiropas fondu apguve.

Video

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Paši rīdzinieki taču tā nobalsoja, nav, ko vaimanāt, ir jādomā ar galvu, par ko balso.
 • vilnz
  0 0 0

  vilnz

  krievi un to līdzskrējēji izzaguši Rīgas budžetu. Okupants ir un paliek okupants, nav jau sava zeme, paņems visu ko tā var dot, dosies parazitēt kur citur

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl