Rīgas domē spriež par prostitūcijas ierobežošanu; deputātiem nekādu jaunu ideju nav

1 komentārs

Ceturtdien, 19. janvārī, Rīgas domē sprieda par prostitūcijas ierobežošanu galvaspilsētā. Noderīgu priekšlikumu gan bija maz, deputāti aptuveni stundas garumā mēģināja no policistiem noskaidrot, kā tiek veikti kontrolpirkumi pie prostitūtām.

Daži pat prātoja –  vai šādas darbības veic “nesmukākie policisti”, jo viņiem, iespējams, esot “lielāka vajadzība”.

Uz ceturtdienas sēdi tika sasaukti daudzi atbildīgie – no policijas, Iekšlietu ministrijas, nevalstiskajām organizācijām. Deputāti cerēja, ka viņiem taps izskaidrots, kādā veidā tiek reglamentēta prostitūtu pakalpojumu pirkšana, par kuru rudenī tika sacelta ažiotāža, jo izrādījās, ka par šādām lietām tiek tērēta valsts nauda. Taču jau pats sākums bija fiasko. Par pliekanu un garu uzrunu kritiku no deputātu puses saņēma Pašvaldības policijas šefs.

Domnieku un likumsargu starpā izvērtās ilga diskusija par kontrolpirkumiem – proti, kā un kas veic prostitūtu pakalpojumu iegādi, un kā šis process īsti notiek. Brīžiem spriedelēšana pārauga skolnieciskā ķiķināšanā, par ko likumsargiem izbrīnā iepletās acis. Piemēram, jautājumā, kā tiek izvēlēti policisti, kas veiks kontrolpirkumus pie prostitūtām.

Lauris Ērenpreiss
Rīgas domes deputāts

Smuki, nesmuki? Nesmukiem cilvēkiem varbūt lielāka vajadzība kontrolpirkumus veikt… Viņiem ir veselības apdrošināšana? Pārbaudes veic?

Juris Lūkass
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks

Ko es gribu pateikt viennozīmīgi – pašvaldības policija savu darbu veic tikai likuma ietvaros, ievērojot morāles principus. Ticiet man.

Tika diskutēts, kā uztvert cilvēku, kas nolēmis pārdot savu ķermeni – vai šāds cilvēks ir noziedznieks, vai gluži otrādāk – cilvēktirdzniecības upuris?

Resursu centra “Marta” pārstāve pieminēja, ka no prostitūtām dzirdētas runas par vardarbību un izspiešanu no pašu policistu puses, taču deputātiem šāda atziņa šķita vienaldzīga, nekādi papildu jautājumi netika uzdoti.

Pusotru stundu garās sēdes sausais atlikums – nekādu jaunu ideju, iniciatīvu, kā prostitūciju ierobežot, vien pieņemta zināšanai dienestu sagatavotā informācija.