Rīgas domē sola, ka Mežaparka estrādē varēs rīkot pasaules mēroga koncertus

Komentāri

Rīgas domes vadība pasākumu rīkotājiem Mežaparka estrādi jau reklamē kā vietu, kur pēc dažiem gadiem varēs rīkot pasaules mēroga koncertus un festivālus. Taču ar estrādes rekonstrukciju nesokas tik raiti, kā cerēts.

Vēl nav noslēgusies pieteikumu iesniegšana būvdarbu iepirkumam, kad jau saņemtas pirmās būvnieku sūdzības. Tas apdraud Mežaparka estrādes pabeigšanu līdz nākamā gada Dziesmu svētkiem. Kultūras ministrijā atzīst, ka plāns B par svētku norises vietas pārcelšanu vēl netiek apsvērts. Pašvaldība nolēmusi konkursa nolikumu mainīt un pagarināt būvnieku pieteikšanos estrādes pārbūvei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mežaparka estrādē ir kluss un tukšs. Atkušņa laikā nīkuļo ar estrādē ierīkotais ziemas atrakciju parks un vismaz vizuāli vēl nekas neliecina, ka šeit būs vērienīga pārbūve.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projektu iecerēts īstenot divās kārtās. Pirmajā posmā, līdz Dziesmu svētkiem nākamgad, jāpārbūvē skatītāju zona līdz 30 tūkstošiem sēdvietām, jāierīko tualetes un tirdzniecības telpas, nedaudz jāpaplašina skatuve. Pirmā posma būvniecības izmaksas pagaidām svārstās ap 23 miljoniem eiro.

Vēl nav noslēgusies pieteikumu iesniegšana būvdarbu iepirkumam, kad jau saņemtas divas būvnieku sūdzības par konkursa nolikumu. Kompānijas neapmierina vairāki nolikuma punkti, kas sašaurina pretendentu loku – piemēram, prasības par speciālistu pieredzi, būvdarbu vadītāju skaitu un citas.

Pašvaldība nolēmusi konkursa nolikumu mainīt un pagarināt būvnieku pieteikšanos. Kultūras ministrijā uzsver – ka ar bažām vēro notiekošo. Alternatīvas svētku norises vietas gan vēl netiekot meklētas. Rekonstrukcijas atlikšana arī netiekot izskatīta.

Mežaparka estrādes pārbūve vēl nav sākusies, bet pašvaldībā jau ir vīzija par grandioziem koncertiem un festivāliem estrādē pēc otrās kārtas īstenošanas. Pašvaldība aicināja vietējos koncertu rīkotājus iztēloties, kā tas varētu izskatīties praksē. Projekts paredz, ka līdz 2020. gadam rekonstruēs estrādi ar pārsegumu kupola formā.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl