Rīgas dome plāno piešķirt 50 000 eiro Kemerovas traģēdijā cietušo ģimenēm

67 komentāri
Rīgas dome plāno piešķirt 50 000 eiro Kemerovas traģēdijā cietušo ģimenēm
REUTERS/LETA

Rīgas dome plāno piešķirt 50 000 eiro to cietušo ģimenēm, kuri zaudējuši tuviniekus Krievijā, Kemerovā, notikušajā traģēdijā, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Politiķis pastāstīja, ka tā ir vairāku domes deputātu kopīga iniciatīva un nauda netiks piešķirta pēc konkrēta cietušo ģimeņu saraksta. “Mēs vēl precizēsim nianses, bet visdrīzāk mēs konsultēsimies ar Latvijas Sarkano krustu. Mēs piešķirsim viņiem šo finansējumu, viņi savukārt to nodos Krievijas Sarkanajam krustam, kuri šo naudu izmantos atbilstoši mērķim un lems, kādas summas kurai ģimenei piešķirt,” paskaidroja mērs.

Ušakovs piebilda, ka jau ir konsultējies ar vairākiem, tajā skaitā opozīcijas, deputātiem un pagaidām nevienam iebildumu pret šo ieceri neesot.

Jautājumu par līdzekļu piešķiršanu plānots skatīt rīt Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komitejā.

Kā vēstīts, ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 64 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir bērnu. Oficiālie dati liecina, ka ievainoti ir vēl vismaz 84 cilvēki.

Saistībā ar ugunsgrēku aizturēti un nopratināti vairāki cilvēki, tostarp nomnieks telpai, kurā, domājams, sācies ugunsgrēks.

Varasiestādes iepriekš paziņoja, ka ugunsgrēks varētu būt aizsācies iepirkšanā centra kinoteātrī, un tā rezultātā virs divām auditorijām iebrucis jumts.

Liesmas ēkā, kurā atrodas arī boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni, bija pārņēmušas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu platību, vēstīja Krievijas mediji.

Pēc svētdien notikušā traģiskā ugunsgrēka Kemerovā daudzi šīs Krievijas pilsētas iedzīvotāji otrdien pulcējās uz spontānu protesta akciju. Viņi prasa varas iestādēm atklāt patiesību par ugunsgrēka apstākļiem un patieso bojāgājušo skaitu.

Otrdien oficiāli arī tika apstiprināts, ka no 64 bojāgājušajiem vairums bija bērni – kopumā 41. Taču tuviniekiem joprojām trūkst informācijas par vēl vairākiem desmitiem cilvēku, kuri pazuduši pēc ugunsnelaimes lielveikalā.

67 komentāri