Rīgas dome pieņēmusi lēmumu, kad sāks izķert mežacūkas

1 komentārs

Rīgas domes Medību koordinācijas komisija piektdien pieņēmusi galīgo lēmumu, ka galvaspilsētas teritorijā esošās mežacūkas tiks izķertas un nogādātas uz pašvaldībai piederošajām mežu platībām vairākus desmitus kilometru ārpus pilsētas, kur tās vismazāk varētu kaitētu lauksaimnieciskajai darbībai. Šos darbus solīts uzsākt nākamās nedēļas beigās.

Lai galvaspilsētu atbrīvotu no mežacūkām, pašvaldība virsmežniecībai lūgs atļauju dzīvnieku izķeršanai un pārvietošanai, kā arī noslēgs līgumu ar Pierīgas mednieku biedrību  par nepieciešamo darbību veikšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas mežacūku piedzīvojumi brīvē un nebrīvē:

Medniekiem ir gan nepieciešamā pieredze lielu dzīvnieku izķeršanā un pārvietošanā, gan nepieciešamais aprīkojums, secinājuši domes deputāti.

Noķertās mežacūkas varētu iezīmēt un reģistrēt, lai būtu iespējams pētīt to pārvietošanos.

Mežacūkas plānots izķert ar dzīvķeramajām lamatām, kā pievilinātāju izmantojot kukurūzu, kas šiem dzīvniekiem ir īpašs gardums.

Nākamajā komisijas sēdē, kas sanāks pēc pirmo mežacūku noķeršanas, plānots runāt arī par lapsām, kuras, kā sūdzas iedzīvotāji, dažviet cītīgi medījot kaķus.

Video

TOP komentāri

  • Realists
    +1 +1 0

    Realists

    Varēja to izdarīt jau sākumā! Nē bet obligāti bija jāpagaida kad sadzimst vel mazułu!!!!!?!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl