Rīgas dome par 443 905 eiro tomēr plāno atpirkt Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes Skanstes apkārtnē

0 Komentāru
Rīgas dome par 443 905 eiro tomēr plāno atpirkt Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes Skanstes apkārtnē
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja šodien pieņēma lēmumu par kopsummā 443 905 eiro atpirkt bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam un viņa ģimenei piederošās zemes, kas nepieciešamas Skanstes revitalizācijas projekta īstenošanai.

Komiteja lēma, ka sabiedrības vajadzībām tiks atpirkts īpašums Lapeņu ielā 5 un divi īpašumi Bukultu ielā. Kopumā projekta “Skanstes teritorijas revitalizācija 1. kārta” īstenošanai nepieciešams atpirkt četrus zemesgabalus, taču viens no tiem pieder divām privātpersonām un nekādu juridisku šķēršļu to iegādei domei nav.

Abi zemesgabali Bukultu ielā pieder SIA “Projekts B10”, kas, kā liecina “Firmas.lv” pieejamā informācija, pieder Sprūda māsai, tēvam un brālim. Viens no tiem ir 782 kvadrātmetrus liels un tā cena noteikta 70 340 eiro apmērā.

Otrs atpērkamais īpašums pieder “Projekts B10” un daļēji arī Sprūdam. Šī īpašuma platība ir 5660 kvadrātmetru un to iecerēts atpirkt par 366 550 eiro. Sprūdam piederošās daļas vērtība noteikta 73 310 eiro apmērā. Arī 49 kvadrātmetrus lielais zemesgabals Lapeņu ielā 40, kuru plānots atpirkt par 7015 eiro, pieder “Projekts B10.”

Pirmo reizi par šo jautājumu komiteja lēma šī gada augustā, taču īsi pēc lēmuma atpirkt īpašumus, prokuratūra uzlika tiem arestu. Īsi pēc tam Rīgas domes Īpašuma departaments saņēma Organizētās noziedzības un citu nozaru prokuratūras vēstuli, kurā norādīts, ka konkrēto zemju atpirkšanas jautājums risināms saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto.

Kriminālprocesa likums paredz, ka arestēto mantu var atsavināt sabiedrības labā, noslēdzot līgumu par nekustamā īpašuma labprātīgu atsavināšanu vai pieņemot likumu par konkrētā īpašuma atsavināšanu. Atlīdzība par veikto darījumi ir jāieskaita prokurora norādītajā kontā. Pēc tam prokurors pieņem lēmumu par aresta atcelšanu nekustamajam īpašumam, kas atsavināms sabiedrības labā, kā arī lēmumu par aresta uzlikšanu finanšu līdzekļiem, kas pienākas personai, kuras manta tika atsavināta sabiedrības vajadzībām.

Līdz ar šodien pieņemto lēmumu, komiteja apņemas izpildīt prokuratūras norādījumus un lemj īpašumus atsavināt sabiedrības, kā arī 20 dienu laikā ieskaitīt naudu Sprūda procesu virzītāja kontā.

Lēmumu par to vēl skatīs Rīgas dome.

Jau vēstīts, ka zemesgabalu iegāde nepieciešama projekta “Skanstes teritorijas revitalizācija 1.kārta” īstenošanai. Šajās teritorijās plānots izbūvēt Lapeņu, J.Dikmaņa, J.Daliņa un J.Krūmiņa ielas, kā arī ierīkot lietus kanalizācijas sistēmas un labiekārtotu teritoriju. Projekts jāīsteno līdz 2022.gada beigām, un plānots, ka būvdarbi tur varētu sākties jau 2019.gada sākumā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Jana Grīnhofa, ja zemesgabalus pašvaldības īpašumā tomēr iegūt neizdosies, projekta ieviešana tiks apdraudēta. “Tādā gadījumā būs jāpārskata projekts – varbūt kādu posmu iespējams izņemt ārā. Ja nē, tad bez zemes mēs to īstenot nevarēsim, jo brīdī, kad objekti tiks nodoti ekspluatācijā, tiem jābūt uz pašvaldībai piederošas zemes. Pretējā gadījumā naudu no Eiropas fondiem mēs neiegūsim,” skaidroja Grīnhofa. Projektu realizēt un nodot ekspluatācijā plānots līdz 2022.gada beigām.

0 Komentāru