Rīgas dome pagarina termiņu, līdz kuram var deklarēt savu dzīvesvietu

Komentāri
Rīgas dome pagarina termiņu, līdz kuram var deklarēt savu dzīvesvietu
LETA

Rīgas dome līdz šā gada 1. martam pagarinājusi termiņu, līdz kuram iedzīvotāji galvaspilsētā vēl var deklarēt savu dzīvesvietu un tādējādi saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi.

Tiesa gan, domes opozīcija norāda, ka normatīvo aktu nepilnību dēļ tagad, pēdējā mirklī, deklarētās ģimenes ar bērniem atlaides saņemt nevarēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atlaides ir piemērotas trūcīgajiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Priekšrocības ir arī ģimenēm ar bērniem. Par vienu bērnu piešķirta nodokļa atlaide 50% apmērā, par diviem – 70%, bet par trīs un vairāk – 90% apmērā.

Taču vienlaikus par dzīvokļiem, kuros neviens savu dzīvesvietu nav deklarējis, nodoklis draud būt līdz pat septiņas reizes augstāks. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuri savu dzīvesvietu Rīgā nav paspējuši deklarēt tehnisku iemeslu dēļ.

Vienotības deputāti rosināja deklarēšanās periodu pagarināt līdz 1.jūlijam. Viņi norāda, – esot neprecizitātes dokumentos, tāpēc tās ģimenes, kuras nebija deklarējušās līdz šā gada sākumam, atlaides nesaņems.

Olafs Pulks, Vienotības deputāts:

Patlaban Rīgā vēl ir aptuveni 38 tūkstoši īpašumu, kuros neviens nav deklarējies. Rīgas mērs Nils Ušakovs norādīja, ka galvenokārt tie pieder ārzemniekiem vai juridiskām personām, kuriem atlaides nebūs aktuālas.

Lielbritānijā dzīvojošos latviešus satracina Rīgas domes rīcība – šķiet, ka dzimtenē neviens atpakaļ negaida

Kamēr daudzi uz ārzemēm aizbraukušie latvieši ”taupa” un nepārdod savus īpašumus, kas palikuši Rīgā, ar cerību kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā, Rīgas dome pieņem lēmumu – palielināt nekustamā īpašuma nodokli septiņas reizes, ja īpašumā neviens nedzīvo. Tas pamatīgi satracinājis Lielbritānijā dzīvojošos latviešus. Trakākais ir tas, ka vairums no viņiem pat netika informēti par šādu jaunu kārtību.

Lasi vēl