Rīgas dome pagarina termiņu, līdz kuram var deklarēt savu dzīvesvietu

Komentāri
Rīgas dome pagarina termiņu, līdz kuram var deklarēt savu dzīvesvietu
LETA

Rīgas dome līdz šā gada 1. martam pagarinājusi termiņu, līdz kuram iedzīvotāji galvaspilsētā vēl var deklarēt savu dzīvesvietu un tādējādi saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi.

Tiesa gan, domes opozīcija norāda, ka normatīvo aktu nepilnību dēļ tagad, pēdējā mirklī, deklarētās ģimenes ar bērniem atlaides saņemt nevarēs.

Atlaides ir piemērotas trūcīgajiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Priekšrocības ir arī ģimenēm ar bērniem. Par vienu bērnu piešķirta nodokļa atlaide 50% apmērā, par diviem – 70%, bet par trīs un vairāk – 90% apmērā.

Taču vienlaikus par dzīvokļiem, kuros neviens savu dzīvesvietu nav deklarējis, nodoklis draud būt līdz pat septiņas reizes augstāks. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuri savu dzīvesvietu Rīgā nav paspējuši deklarēt tehnisku iemeslu dēļ.

Vienotības deputāti rosināja deklarēšanās periodu pagarināt līdz 1.jūlijam. Viņi norāda, – esot neprecizitātes dokumentos, tāpēc tās ģimenes, kuras nebija deklarējušās līdz šā gada sākumam, atlaides nesaņems.

Olafs Pulks, Vienotības deputāts:

Patlaban Rīgā vēl ir aptuveni 38 tūkstoši īpašumu, kuros neviens nav deklarējies. Rīgas mērs Nils Ušakovs norādīja, ka galvenokārt tie pieder ārzemniekiem vai juridiskām personām, kuriem atlaides nebūs aktuālas.

Lielbritānijā dzīvojošos latviešus satracina Rīgas domes rīcība – šķiet, ka dzimtenē neviens atpakaļ negaida

Kamēr daudzi uz ārzemēm aizbraukušie latvieši ”taupa” un nepārdod savus īpašumus, kas palikuši Rīgā, ar cerību kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā, Rīgas dome pieņem lēmumu – palielināt nekustamā īpašuma nodokli septiņas reizes, ja īpašumā neviens nedzīvo. Tas pamatīgi satracinājis Lielbritānijā dzīvojošos latviešus. Trakākais ir tas, ka vairums no viņiem pat netika informēti par šādu jaunu kārtību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl