Rīgas dome likusi aizvākt plakātus, kuros aicina būt iecietīgiem pret gejiem

1 komentārs
Rīgas dome likusi aizvākt plakātus, kuros aicina būt iecietīgiem pret gejiem

Rīgas dome likusi aizvākt vides reklāmas plakātus, kuros sabiedrība tiek aicināta būt vienlīdz iecietīgai gan pret invalīdiem, gan homoseksuāliem cilvēkiem.

Plakāta teksts:

“Mani sauc Jānis, es mīlu savu draugu Kasparu. Es gribu, lai mums būtu kopīga nākotne. Mēs gribam veidot ģimeni un arī kļūt par vecākiem. Kaimiņš no pretējā dzīvokļa regulāri noliek pie mūsu durvīm maisiņu ar izkārnījumiem. Kāpēc?”

Šādi plakāti galvaspilsētas autobusu pieturās bija redzami divas nedēļas. Atbalsta centrs Dialogs tajos aicināja uz iecietību pret gejiem, bezdarbniekiem, invalīdiem un tiem, kuri slimo ar HIV.

Projektu finansēja Rīgas domes Izglītības un kultūras departaments, un tam stendos bija jāpaliek trīs nedēļas, taču tas aizvākts pirms laika.

Skaties foto:

Domes amatpersonas apgalvo, ka par plakātiem esot sūdzējušies iedzīvotāji. Sašutušo vidū ir, piemēram, Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko, kura savulaik īpaši atbalstīja tā dēvētos tikumības grozījumus izglītības likumā. Viņa skaidro, ka pretenzijas radušās pret geja attēlošanu līdzās ratiņkrēslā sēdošajam.

Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko:

Tas ir mēģinājums popularizēt homoseksualitāti un invaliditāti. Manuprāt, šīs divas lietas nebūtu liekamas vienā kausā – izmantot cilvēkus ar invaliditāti, lai popularizētu kādas attiecības.

Izglītības departaments gan norobežojas no deputātes aktivitātēm, kas sociālajos tīklos izpelnījušās plašu sabiedrības nosodījumu.

Skaties video un uzzini vairāk!