Komentāri
Rīgas dome kavē vairākus maksājumus; kādas ēkas iedzīvotāji var palikt bez ūdens
Foto: LETA

Lai gan Rīgas dome noliedz, ka tai gada nogalē radies finanšu saspīlējumus, tomēr zināms, ka pašvaldība pērn ir kavējusi vairāku rēķinu apmaksu, liecina žurnāla Ir rīcībā esošā informācija.

Piemēram, kāda Grīziņkalna nama apsaimniekotājs divus pēdējos pērnā gada mēnešus nav saņēmis no Rīgas domes maksājumus par izsolei nododamu dzīvokli. Iepriekš gan maksājumi tika veikti regulāri. Rīgas administrācijas nodaļām esot jāsūta savi rēķinu apmaksas pieprasījumi saskaņošanai ar domes Finanšu departamentu, žurnālam atklāja kāds pašvaldības deputāts, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat neapskaužamā situācijā esot nonākuši Valmieras ielas 40 mājas iedzīvotāji. Tas noticis tādēļ, ka viens dzīvoklis šajā namā pieder pašvaldībai, un tam ir uzkrāts parāds vairāku tūkstošu eiro apmērā. Šī iemesla dēļ viss nams varot palikt bez ūdens. Šo situāciju apstiprina arī namu apsaimniekojošā uzņēmuma Latio namsaimnieks valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs. Mājas iedzīvotāji jau nosūtījuši Rīgas domes vadītājam Nilam Ušakovam vēstuli, lūdzot risināt šo situāciju.

Tikmēr Finanšu ministrija norāda, ka nākotnē Rīgas domes darbības varot negatīvi ietekmēt arī valdības budžetu. Finanšu ministrijā norāda, ka, piemēram, Rīgas satiksme tagad faktiski ir kļuvusi par tādu pašu budžeta uzturētu iestādi kā skolas un bērnudārzi, turklāt ir aizņēmusies arī milzīgas naudas summas.

Galvenie ”caurumi” Rīgas budžetā ir pašvaldības kapitālsabiedrības – Rīgas satiksme, Rīgas ūdens un Rīgas namu pārvaldnieks, sacīja Finanšu ministrijas pārstāvji.

Tāpat galvaspilsētas domē esot jau gadiem iesakņojusies tradīcija decembra pēdējās darba dienās izmaksāt darbiniekiem visu mēneša naudu, tostarp algas, piemaksas un pabalstus. Taču pērnā gada decembrī finanšu sarežģījumu dēļ izskanēja runas, ka pirms svētkiem šī nauda netiks izmaksāta. “Negribēja maksāt, jo finanses nebija tādas… Uz decembra sākumu bija jūtams, ka nevarēs izmaksāt algu,” stāsta Rīgas domes deputāts. Žurnāls gan nemin, vai galu galā pašvaldības darbinieki saņēma naudu jau decembrī.

Lasi vēl