Rīgas dome ir nolēmusi pieteikt karu latvāņiem

1 komentārs
Rīgas dome ir nolēmusi pieteikt karu latvāņiem
Foto: F64

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā deputāti ir lēmuši par jaunas programmas izveidošanu 2016. gadā un finansējuma piešķiršanu Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanai Rīgā.

RD Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde, apkopojot informāciju par latvāņu izplatību Rīgas administratīvajā teritorijā, secinājusi, ka tie visvairāk ieviesušies Zolitūdē, Torņakalnā, Mežciemā, Jaunciemā, Ķengaragā, Dārziņos. Pavisam latvāņu ierobežošanas pasākumi, tos pļaujot vismaz 4 reizes veģetācijas sezonā, būtu veicami 16 dažādās teritorijās ar kopējo platību aptuveni 4 hektāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Informācija par teritorijām 2016.gadā tiks precizēta atbilstoši Valsts augu aizsardzības dienesta datiem, izstrādājot latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu organizatorisko plānu.

Latvāņu izplatība Latvijā:

Šis plāns arī nodrošinās MK noteikumu Nr.559 par Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanu grozījumu, kas maina latvāņa ierobežošanas, plānošanas un organizēšanas kārtību, izpildi. Šie noteikumi paredz, ka pašvaldība organizē un koordinē latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumus savā administratīvajā teritorijā, kā arī koordinē latvāņa ierobežošanas pasākumus citām personām piederošos īpašumos, ja attiecīgā persona to neveic.

Sosnovska latvānis ir vienīgā Latvijas oficiālajā invazīvo augu sarakstā ietvertā suga, kas kļuvusi par nopietnu problēmu ne vien Latvijas florai, bet apdraud arī cilvēku veselību, jo to sula dienas gaismā, nonākot saskarē ar cilvēka ādu vai gļotādu, izraisa apdegumus. Lēmums par jaunas programmas izveidošanu latvāņu apkarošanai vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē.

TOP komentāri

  • sona
    0 0 0

    sona

    kāpēc jāiegulda tādi līdzegļi,ja Rīgas domes ,visa deputātu svĪta varēja iziet latvāņos un izrakt.VOT TAD TĀ BŪTU SENSĀCIJA,NEVIS PAR NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDAS TAGAD TIP''LABUS DARBUS DARĪ TAUTAS VĀRDĀ''

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl