Rīgas dome ievēlē trīs vicemērus – Ķirsi, Smiltēnu un Ozolu

1 komentārs
Rīgas dome ievēlē trīs vicemērus – Ķirsi, Smiltēnu un Ozolu
RŪTA KALMUKA / F64

Rīgas dome šodien ievēlēja trīs domes priekšsēdētāja vietniekus, šajos amatos apstiprinot Vilni Ķirsi (JV), Lindu Ozolu (JKP) un Edvardu Smiltēnu (NA/LRA).

Par visu trīs kandidātu ievēlēšanu nobalsoja 37 deputāti. Pret Smiltēna un Ozolas ievēlēšanu nobalsoja 16 deputāti, bet pret Ķirša ievēlēšanu balsoja 20 deputāti.

Ķirsis Rīgas domē būs atbildīgs par satiksmes problēmu novēršanu un infrastruktūras sakārtošanu, Smiltēns – par sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, bet Ozola par korupcijas izskaušanu un labas pārvaldības principu ieviešanu.

Smiltēns Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā tiek lemts par Rīgas vicemēru ievēlēšanu, pauda, ka Rīgu nepieciešams atvērt sadarbībai ar Saeimu, valdību un Pierīgas pašvaldībām. Viņš uzsvēra, ka iepriekšējās koalīcijas valdīšanas laikā netika izmantots viss Rīgas reģiona potenciāls, kurā dzīvo 1,1 miljons iedzīvotāju.

Kā pirmos veicamos darbus Smiltēns minēja Pierīgas un Rīgas pašvaldību sadarbības modeļa izstrādi, darbu pie Eiropas Savienības atjaunošanās fonda apgūšanas un projektu gatavošanas.

Viņš uzsvēra, ka daudzu rīdzinieku problēmu risinājumi atrodas ārpus Rīgas. Ar to saistītas gan bērnudārzu rindu likvidēšana, vienotu biļešu izveide, transporta shēmu un mobilitātes risinājumu izstrāde, rekreācijas zonu plānošana Rīgā un Pierīgā.

Atbildot uz opozīcijas deputātu jautājumiem par plānotajiem darbiem un problēmām, kuru risinājumus viņš redz sadarbībā ar Pierīgas pašvaldībām, Smiltēns minēja, ka, piemēram Rīgā, Dārziņos ir daudz privātmāju, kuras nav pieslēgtas centralizētai ūdensapgādei un kanalizācijas tīkliem. Rīgai šo problēmu atrisināt būtu dārgi un izdevīgāk būtu šīs mājas pieslēgt Salaspils komunikācijām. Līdzīgi ar kaimiņu pašvaldībām risināmas problēmas ar kravas auto plūsmas mazināšanu Jaunciemā, kā arī novirzot kravas auto no centra virziena uz ostu Pierīgas pašvaldībās.

Tas gan opozīcijas deputātus nepārliecināja un tika norādīts, ka vicemēra amats sadarbībai ar Pierīgas pašvaldībām esot nevajadzīgs.

Tikmēr Ķirša prioritātes jaunajā amatā būs līdzekļu piesaiste galvaspilsētas pašvaldībai un pilsētas infrastruktūras padarīšana par draudzīgu cilvēkiem. Kā piektdien, 2.oktobrī, Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā tika lemts par vicemēru ievēlēšanu, teica Ķirsis, Rīgai ir jāpaveic ļoti daudz gan saistībā ar bērnudārzu rindu likvidēšanu, mājokļu jautājumu risināšanu, mērķtiecīgi jāpiesaista investīcijas un jāuzlabo pilsētas infrastruktūra.

Vienas no galvenajām prioritātēm Ķirsim būšot pilsētas attīstība un transporta infrastruktūras sakārtošana. Tostarp, uzlabojot būvvaldes darbu, kā arī izstrādājot pilsētas plānojumu, kurš būs draudzīgs iedzīvotājiem.

Lasi vēl: Ieilgstot Ķirša iztaujāšanai, Rīgas domes ārkārtas sēdē izsludina pārtraukumu

Savukārt Ozola ārkārtas Rīgas domes sēdē pauda nožēlu, ka pašvaldībā korupcijas problēmas ir tik samilzušas, ka nepieciešams cīņu ar korupciju pacelt Rīgas domes vadības līmenī. Ozola uzsvēra, ka korupcija nav saistīta tikai ar vienu komiteju vai nozari, šī sērga esot skārusi ārkārtīgi daudz domes struktūru.

Viņa piebilda, ka labas pārvaldības trūkums ir viens no aspektiem kādēļ Rīga nav izmantojusi visu savu izaugsmes potenciālu.

Opozīcijas deputāti, uzdodot viņai jautājumus, norādīja, ka vēl viens vicemēra amats nav nepieciešams un ar korupcijas novēršanu veiksmīgi tikusi galā atbildīgā komiteja. Uz to Ozola norādīja, ka, diemžēl, komiteja nav tikusi ar savu darbu galā un to apliecinot daudzie korupcijas skandāli iepriekšējā sasaukuma laikā.

Jau ziņots, ka Rīgas domē izveidota koalīcija no četrām Rīgas domes frakcijām. Jaunajā koalīcijā darbojas “Attīstībai/Par”/”Progresīvie” (APP), “Jaunā vienotība” (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) jeb kopumā septiņas dažādas partijas.

Koalīcijas partneri vienojās, ka Rīgas domes priekšsēdētājs būs Mārtiņš Staķis (APP), viņam būs trīs vietnieki, kas pārstāvēs pārējos koalīcijas sadarbības partnerus.