Rīgas dome iecerējusi tērēt teju deviņus miljonus eiro, lai izveidotu sistēmu brīvu autostāvvietu atrašanai

0 Komentāru
Rīgas dome iecerējusi tērēt teju deviņus miljonus eiro, lai izveidotu sistēmu brīvu autostāvvietu atrašanai
Lita Krone / LETA

Opozīcijas sašutumu izraisījusi Rīgas pašvaldības iecere tērēt teju deviņus miljonus eiro sistēmai, kas ar mobilās aplikācijas un dažādu sensoru palīdzību šoferiem ļautu vieglāk atrast brīvu autostāvvietu galvaspilsētas ielās.

Mērķis gan ir cēls – saņemot finansējumu no Eiropas un iesaistot pašmāju zinātniekus, izstrādāt sistēmu, kas mazinātu sastrēgumus un gaisa piesārņojumu, tomēr bažas rada milzīgās izmaksas. Projekts paredz asfaltā un apgaismes stabos ierīkot īpašus sensorus, kas noteiktu automašīnu skaitu stāvvietās. Projekta ieviešanu un koordinēšanu uzņēmusies “Rīgas satiksme.”

“Izskatās, ka “nanoūdens” skandāls būs blāvi bērna šļupsti, salīdzinot ar šo, jo, ja tur tika 400 000 nozagti, tad te būs septiņi miljoni,” norāda Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

Interesanti, ka Rīgas domes iecerētajai līdzīga sistēma jau ir gatava. Tā izstrādāta uzņēmumā “Latvijas Mobilais telefons”, kas to piedāvā ieviest par daudz zemākām izmaksām – aptuveni pusotru miljonu eiro. Neskaidrību par Rīgas domes plānotā projekta nākotni gan vēl ir daudz: diskusijas par to turpināsies.

0 Komentāru