Komentāri

Lai izvairītos no soda naudas maksāšanas, Rīgas dome otrdien, 27. augustā, plāno pieņemt gala lēmumu par gaisa kvalitātes uzlabošanas programmu.

Tiesa, šajā plānā nav sīkāk minēts par konkrētiem ieplānotiem pasākumiem, bet daudz tiek runāts par to, kas būtu jādara.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, plānā norādīts, ka lielākie piesārņotāji Rīgā ir transports un saimnieciskā darbība, apkure un arī ogļu rūpniecība. Lai mazinātu piesārņojumu šajās nozarēs, liela uzmanība būtu jāpievērš bezizmešu transportlīdzekļu – velosipēdu un elektromobiļu, kā arī ar ūdeņradi darbināmo spēkratu – ieviešanai, uzskata dome. Iecerēts arī turpināt darbu pie transporta plūsmu optimizēšanas, samazinot transporta ar iekšdedzes dzinējiem noslodzi pilsētas centrā un uz tiltu nobrauktuvēm.

Tāpat tiks turpināts darbs pie sabiedriskā transporta tīkla efektivitātes paaugstināšanas. Šo aktivitāšu mērķis ir mazināt privātā autotransporta lietošanu, tā vietā aicinot izmantot sabiedrisko transportu un vienlaikus attīstot stāvparku sistēmu.

Tiesa gan, tā dēvēto stāvparku sistēma pagaidām nav guvusi popularitāti – šis projekts pagaidām uzskatāms par izgāzušos.

Tāpat arī “Rīgas siltums” turpinās investēt tādās tehnoloģijās, kas ļaus samazināt ietekmi uz pilsētas gaisa kvalitāti. Paredzēts atvēlēt arī vairāk līdzekļu ielu mitrajai uzkopšanai, pārrunājot šī pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu, ūdenim pievienojot arī putekļus sasaistošus līdzekļus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl