Rīgas dome atzīst savu darbinieku atbildību drona incidentā; sola izstrādāt īpašu instrukciju tā lietošanas nosacījumiem

3 komentāri
Rīgas dome atzīst savu darbinieku atbildību drona incidentā; sola izstrādāt īpašu instrukciju tā lietošanas nosacījumiem
Zane Bitere / LETA

Turpinās izmeklēšana par neveiksmīgo drona kritienu Rīgas Pļavnieku pamatskolas 1. septembra svinīgajā pasākumā.

Jau ziņots, ka drons filmēja pasākumu, taču, saskaroties ar baloniem, zaudēja kontroli un nokrita sporta stadionā netālu no bērniem. Cietušo nav, taču Civilās aviācijas aģentūra ir ierosinājusi administratīvo lietu un uzsākusi izmeklēšanu. Sākotnēji Rīgas dome atteicās atklāt, kurš pasūtījis drona izmantošanu, taču šodien atzina, ka nokritušais drons ir pašvaldības pasūtīts ārpakalpojums, kam pilsētas mēra Nila Ušakova apmeklētās Zinību dienas laikā bija jāiemūžina jaunais sporta laukums.

“Konstatējām mūsu darbinieku neizdarību, kas tātad šī neizdarība ir tāda, ka šis pasākums netika pilnīgi precīzi saskaņots, kā to nosaka MK noteikumi. Tātad mēs savā starpā – mūsu darbinieki mutiski pārrunāja, saskaņoja mutiski -, bet noteikumi paredz, ka tam ir jānotiek rakstiski, un šie darbinieki ir saņēmuši aizrādījumus no saviem vadītājiem,” saka RD Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis.

Rīgas domē arī atzīst, ka drona pilots pārkāpis noteikumus par 50 metru attālumu līdz pasākuma norises vietai, tomēr neviens to nav aizrādījis, un, iespējams, pārkāpis arī citus nosacījumus. Tikmēr Civilās aviācijas aģentūra pēc šā un citiem ar droniem saistītiem incidentiem plāno precizēt un papildināt tālvadības lidaparātu saistošos noteikumus.

3 komentāri