1 komentārs
Rīgas dome atvainojas par festivāla Kubana radīto troksni
Foto: F64

Sestdienas naktī saņemts krietni mazāks iedzīvotāju sūdzību skaits par festivāla Kubana radīto troksni, nekā tas bija pasākuma pirmajā naktī no ceturtdienas uz piektdienu, informē Rīgas Pašvaldības policija. Ja pirmajā pasākuma norises naktī tika saņemtas apmēram 60 sūdzības, tad naktī uz sestdienu neapmierinātību izrādījis apmēram desmit reizes mazāks rīdzinieku skaits.

Pēc policijas pārstāvju novērojumiem, ne visas sūdzības par traucējošu troksni saistāmas ar konkrēto festivālu, šajā laikā galvaspilsētā norisinās daudz un dažādi publiski pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms festivāla un pēc pirmās pasākuma nakts no pašvaldības puses tika vērsta organizatoru uzmanība minētajai problēmai, kā rezultātā pasākuma rīkotāji apņēmās darīt visi iespējamo, lai festivāla skaņa nakts stundās traucētu pēc iespējas mazāk rīdzinieku.

Jautrība festivālā Kubana:

Pašvaldība savā un rīkotāju vārdā atvainojas visiem, kuriem pasākuma radītais troksnis traucēja naktsmieru. Tajā pašā laikā pašvaldības rīcībā nav informācijas, ka festivāla laikā būtu pārkāpti valstī spēkā esošie normatīvi, kas regulē trokšņa līmeni publiskos pasākumos.

Situāciju arī nedaudz pasliktina fakts, ka šobrīd – ļoti karstajā laikā – iedzīvotāji pa nakti tur atvērtus logus, kā rezultātā apkārtējie trokšņi kļūst labāk dzirdami. Tomēr pašvaldība atgādina, ka vasaras laiks ir tas brīdis, kad pilsētā notiek dažādi koncerti, festivāli un tamlīdzīgi izklaidējoši pasākumi, kas sniedz prieku un gandarījumu daudziem tūkstošiem to apmeklētāju. Šādi pasākumi veicina mūsu galvaspilsētas atpazīstamību un tūristu pieplūdumu, tomēr to laikā diemžēl nav iespējams izvairīties no situācijas, ka kādai iedzīvotāju daļai tie rada neērtības.

Pretenzijas no iedzīvotājiem par trokšņa līmeni pašvaldībā tiek saņemtas katru reizi, kad pilsētā notiek lieli pasākumi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl