Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā maksās gandrīz divas reizes dārgāk

4 komentāri
Biļete Rīgas sabiedriskajā transportā maksās gandrīz divas reizes dārgāk
(Foto: LETA)

Rīgas domes deputāti šodien, 16. janvārī, apstiprināja Rīgas sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu no 1. februāra 1,15 eiro apmērā. Par šo lēmumu domes sēdē atturējās balsot deviņi Rīgas domes opozīcijas pārstāvji.

Domes opozicionāri šo lēmumprojektu dēvēja par sasteigtu un nesagatavotu. Viņi uzsvēra, ka nav pietiekami informēti par visiem finansiālajiem rādītājiem, kas skar uzņēmumu Rīgas satiksme, kā arī detalizētu jaunā tarifa veidošanos. Viņi arī norādīja, ka ārkārtas domes sēde neesot sasaukta likumā noteiktajā kārtībā – tā sākās ar kavējumu un arī attiecīgo informāciju, kas skar minētos jautājumus, visi deputāti neesot laikus saņēmuši.

Opozīcijas deputāti arī norādīja uz viņu aizdomām vai nu par tīšu deputātu maldināšanu, vai pilnīgu nekompetenci domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja Vadima Baraņņika (SC) ziņojumā par Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā izskatītajiem jautājumiem saistībā ar jauno tarifu.

Domes deputāts, nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis sacīja, ka iepriekš kopā ar citiem pašvaldības pārstāvjiem ir piedalījies sēdēs, kur tika runāts ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem par iespēju iegūt finansējumu no valsts nerīdzinieku pārvadājumu kompensēšanai. Viņš atzina, ka tikšanās, kas notika decembra vidū, bijusi konstruktīva, taču uz otru sēdi minētā darba grupa tā arī nesanāca. Locis arī sacīja, ka izprot Saeimas lēmumu nepiešķirt Rīgas pašvaldības lūgto dotāciju 15 miljonu eiro apmērā saistībā ar pārkāpumiem, ko pagājušā gada vasarā konstatēja Valsts kontrole (VK), secinot, ka Rīgas satiksmes noteiktais tarifs ir nesamērojams. Šādu lēmumu mēs šodien neatbalstīsim, frakcijas vārdā debatēs sacīja Locis.

”Jau vairāk nekā stundas garumā noraugāmies sliktas pārvaldības paraugstundā,” debatēs sacīja domes Vienotības frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte. Viņa uzsvēra, ka domes deputāti nesaņēma ne atbildi uz to, kāpēc šis jautājums jāskata tik sasteigtā ārkārtas sēdē, ne arī pilnīgu informāciju par visiem datiem. Baraņņiks no galvas sauca skaitļus, kā tika veidoti tarifi un pašizmaksas. Nav arī pārliecības, ka ņemti vērā VK aizrādījumi un labotas problēmas, pauda deputāte.

”Joprojām nav nekādas pārliecības, vai vispār šī dotācija, ko katru gadu iemetam melnajā caurumā, ir pamatota. Mums nāksies balsot par vienošanos, kas noslēgta starp Nilu Ušakovu (SC) un Rīgas satiksmi – Vienotība te nevar piedalīties,” debašu noslēgumā sacīja Ēlerte. Tad Vienotības deputāti, protestējot pret domes pozīcijas lēmumu, atstāja sēdes zāli.

Ēlerte arī ir nosūtījusi vēstuli VARAM ar lūgumu izvērtēt braukšanas maksas paaugstinājuma likumību, pavēstīja Vienotības deputātu frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts.

Arī deputāts Andris Lācis (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka Rīgas satiksmes izmaksas atbilst citiem gadiem – degvielas izmaksas pašlaik esot 2006.gada līmenī, bet dotācijas apjoms šo gadu laikā palielinājies vismaz divreiz. Tāpat viņš uzsvēra, ka deputātiem nav tikuši uzrādīti Rīgas satiksmes 2010.gadā veiktā audita rezultāti, jo, kad deputāti uzņēmumam to lūguši, viņiem atbildēts, ka šie dati ir slepeni un nav paužami.

”Un tagad jūs gribat, lai mēs, būdami neinformēti, atbalstītu lēmumu, kas skar gandrīz 100 miljonus eiro pašvaldības budžeta? Uzskatu, ka jautājums nav sagatavots kvalitatīvi un ir jāatliek,” pauda Lācis.

Skaties video!

4 komentāri