Rīgas dome 7 reizes palielina nodokli mājokļiem, kuros nedzīvo deklarētie

10 komentāri

Daudzu Rīgas dzīvokļu īrniekus šogad sagaidījis nepatīkams pārsteigums – saimnieku prasība tajos deklarēt dzīvesvietu vai lielāka īres maksa. Tas tāpēc, ka Rīgas dome izlēmusi pamatīgi celt nekustamā īpašuma nodokli mājokļiem, kuros neviens nav deklarējis dzīvesvietu. Pašvaldībā skaidro, ka tas darīts, lai galvaspilsētā būtu mazāk tukšu dzīvokļu un izkustinātu nekustamo īpašumu tirgu. Tomēr nav noslēpjams, ka jaunie noteikumi domes kasi papildinās par miljoniem eiro.

Ar nodokļa paaugstināšanu cilvēki mudināti deklarēties galvaspilsētā. Tā varētu teikt par Rīgas domes lēmumu no šā gada septiņkāršot nekustamā īpašuma nodokli par tiem dzīvokļiem, kuros nav deklarēti iedzīvotāji. Faktiski ar šādu piespiedu pārdeklarēšanos pašvaldība būtiski audzēs ieņēmumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzīvokļos, kuros līdz 1. janvārim ir deklarēts kaut viens cilvēks, nekustamā īpašuma nodoklis saglabāsies 0,2% apmērā no kadastrālās vērtības, bet tukšajiem dzīvokļiem likme uzkāps līdz 1,5%. Lielākais smagums gulsies uz īrnieku pleciem, jo, palielinot nodokli namīpašniekiem, pieaugs dzīvokļa īres maksa.

Lai no tā izbēgtu, daudzi īrnieki tika brīdināti un steidza pārreģistrēt savu dzīvesvietu vēl pērn. Tā, piemēram, decembrī, salīdzinot ar citiem gada mēnešiem, Rīgā deklarējušies par pieciem tūkstošiem vairāk iedzīvotāju. Tās, protams, ir labas ziņas galvaspilsētai, jo nu šo cilvēku ienākumu nodoklis ieripos Rīgas maciņā. Nekustamo īpašumu pārvaldnieku asociācijā domes mēģinājumus palielināt budžetu salīdzina ar burkāna un rīkstes principu.

Foto:

“Burkāns pirmais bija rīdzinieku kartes, par ko sabiedrība pamatīgi šūmējās, nebija apmierināti, pašvaldības nebija apmierinātas. Bet kaut kāds papildinājums iedzīvotāju skaitam Rīgā palielinājās. Apskatījās – par maz. Vajag vēl papildināt. Nu tad šobrīd tiek izmantots likumā atļautais rīkstes principu,” teic Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Piepiņš.

Viņš skaidro, ka problēmas būs tiem, kam ir daudz īpašumu, un banku meitu firmām, kuras pārvalda pārņemtos īpašumus. Taču jaunā nodokļa likme varētu izkustināt stagnējošo – nekustamo īpašumu tirgu.

“Tagad, izmainot nodokļu politiku, pilnīgi iespējams, ka notiks kāda kustība, jo bankām būs jāmaksā papildu nodokļi, tātad viņiem būs interese savu nekustamo īpašumu portfeli – dzīvokli vai māju – samazināt, lai nebūtu šīs te papildu izmaksas,” norāda Piepiņš.

Galvaspilsētā esot ap 40 tūkstošiem tukšu dzīvokļu, kuros neviens nav deklarēts, tāpēc to aplikšana ar lielāku nodokli esot taisnīga, uzskata Rīgas vicemērs. Iecerēts, ka šādi pašvaldības budžets šogad pieaugs par 13 miljoniem eiro. Viņš gan noliedz, ka tas esot bijis primārais mērķis. Akcents esot likts uz ko citu – lai būtiskus atvieglojumus izjustu ģimenes ar bērniem.

Dome esot saņēmusi ap 50 sūdzību no iedzīvotājiem, kuri pērnā gada pēdējās dienās gribējuši deklarēties Rīgā, bet tas tehniski nebija iespējams. Iedzīvotāju reģistrā saka, – iedzīvotāji paši par vēlu attapušies. Tiem, kuri nepaguva pārdeklarēties Rīgā vai to izdarīja janvārī, atlikušo gadu jārēķinās ar lielākiem dzīvokļu īres rēķiniem, jo tiks piemērots paaugstinātais nodoklis.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Izīrēju
  +5 +5 0

  Izīrēju

  Es izīrēju 4 dzīvokļus, un par to nemaksāju valstij nodokļus. Pārbaudīt, kas tur dzīvo- nevienam nav tiesības, tie cilvēki, kas tur atrodas ir mani ciemiņi-un tā viņi ciemojas ar gadiem.Visi skaitītāji, ūdens.elektrības un gāzes, kā arī atkritumi ir uz mana vārda.Kā īrnieks maksā par dzīvokli tā veic arī pārējos maksājumus.Par dzīvokli viņi visi ir samaksājuši 2 mēnešus uz priekšu,tā kā nekur tā nauda nepazudīs,ja arī notērē elektrību uz 100 eiro, tas automātiski norēķinās,un jebkurā gadījumā dzīvot nāks jauns "viesis".Tā kā man papildus vēļ ir slēgta teritorija, slēgta māja, un video novērošana-kā arī apmācīti kaujas suņi uzreiz nogalinās nepazīstamos, tad es laipni lūdzu mēģināt īstenot savus 7X pamuļķā murgus.Nedeklarējaties-tā ir raušana uz muļķi-nu neviens nekādā veidā nevar pierādīt, ka tu te dzīvo.Var pierādīt tikai to, ka tas cilvēks, kā ciemiņš pārgulēja pa nakti manā mājā.Cilvēki neuzraujaties uz šitā idiotisma-dzīvojam,kā dzīvojām-un nodokļus maksājam paši sev!
 • marta
 • Aija Rudaša
  +2 +2 0

  Aija Rudaša

  Bet, protams! Primārais jau nebija iekasēt papildus vairākus desmitus miljonu! Rūpes par iedzīvotājiem! Kāpēc ne 2x lielāku, bet 7x?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl