Rīgas Doma dekāns: lēmums nav par to, vai sievietes ir mazāk vērtīgas

0 Komentāru
Rīgas Doma dekāns: lēmums nav par to, vai sievietes ir mazāk vērtīgas
LETA

Noteikt vai nenoteikt baznīcas statūtos aizliegumu sievietēm kļūt par mācītājām – par šo jautājumu šajās dienās lemj Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

Piektdien un sestdien notiek luteriskās baznīcas augstākās lēmējinstitūcijas jeb Sinodes sēde, kurā plānots lemt arī par baznīcas Satversmes grozījumiem, paredzot, ka ordināciju garīdznieka amatā var lūgt tikai vīrieši. Balsojums par šo jautājumu, visticamāk, notiks sestdien. Sinodes dalībniekus piektdien no rīta pie Rīgas Doma sagaidīja neliels skaits protestētāju, kuras iestājas pret baznīcas Satversmē nostiprinātu aizliegumu sievietēm kļūt par mācītājām.

“Man ir dažādas izjūtas. Viens ir tās dusmas, ka tā diskriminējoši rīkojas. Otrs ir skumjas, jo es pati esmu kristiete, un man šķiet, ka šādā veidā, paliekot aizvien konservatīvākai, atgrūž cilvēkus,” LNT Ziņām atzina dzejniece Inga Gaile.

“Sieviešu ordinācijas jautājums ir jautājums par to, kādus uzdevumus Dievs dod katram dzimumam. Pie tam viņš nav tik ļoti vienkāršs, jo nav jau tā, ka mēs ordinējam katru vīrieti, kas piesakās. Tas nozīmē, ka tas ir tikai viens no kritērijiem. Bet tas lēmums ir par to nevis, vai sievietes ir vērtīgākas vai mazāk vērtīgas, bet par to, vai saskaņā ar rakstiem tas ir uzdevums, kas sievietei ir jādara vai nav,” norāda Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš skaidro, ka, lai pieņemtu grozījumus baznīcas Satversmē, par tiem jānobalso 75% Sinodes dalībnieku. Faktisks aizliegums ordinēt sievietes Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir spēkā jau tagad. Evaņģēliski luteriskā baznīca neordinē sievietes kopš par tās arhibīskapu kļuva Jānis Vanags.

Video

Foto

0 Komentāru