Rīgas Doma baznīcā tapusi unikāla un pasaulē nebijusi vitrāža!

Komentāri

Vitrāža ir ne tikai unikāls un nebijis mākslas darbs pasaules baznīcu arhitektūrā, bet tas ir arī radīts un izgatavots Latvijā.

Tā ir pirmā piemiņas zīme Latvijas brīvvalsts vēsturei un veltījums 1991.gada barikādēm, tādēļ tai dots nosaukums ”Ar degsmi par brīvu Latviju”. Jaunā vitrāža atrodas Doma baznīcas Marijas kapelā, un to ir iespējams apskatīt gan no iekšpuses, gan arī no ārpuses. Unikālais mākslas darbs ir izgaismots, un tajā var ilgstoši vērot stikla un gaismas staru spēles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Zaiga Pūce
projekta organizatore

Līdz šim Doma baznīcā nebija nekā no Latvijas brīvvalsts laikiem. Domājot par to, kas tad ir bijis tāds diezgan nozīmīgs un simbolisks notikums, ienāca prātā ideja par barikādēm, kas ir gan drosmes, gan kopības sajūtas, gan tās ticības par neatkarību un brīvu valsti simbols.

Viens no vitrāžas autoriem Krišs Zilgalvis arī atklāj, ka katram no atsevišķajiem logiem tiek piešķirta īpaša simboliska nozīme, kompozīcijas pamatā ir nepārtrauktā kustībā esoša liesma, četras vertikāles simbolizē Latvijas vēsturiskos novadus.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl