Komentāri

Rīgas cirka jaunā komanda iepazīstinājusi ar šīs sezonas piedāvājumu, kas tiek solīta daudzveidīga un mūsdienīga. Par spīti tam, ka savas ēkas cirkam nav un apmeklētājiem to neļaus apmeklēt vēl gadus desmit. Pirmā izrāde Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” būs decembrī, kad savu klaunādi “Tikai kauliņi” Rīgā izrādīs augstu vērtēts Jaunzēlandes mākslinieks Toms Manktons.

Ar lielu sparu pārmaiņās ir metusies jaunā Rīgas cirka komanda. Teju pusgadu to vada Ināra Kehre, kas nākamajiem četriem gadiem izstrādāto stratēģiju iesniegusi izskatīšanai Kultūras ministrijā. Tikmēr jauno sezonu cirka komanda ir gatava sākt ar daudzveidīgu programmu, nebēdājot ne par Rīgas cirka ēkas tehnisko stāvokli, ne arī par Saeimas šovasar pieņemtajiem likuma grozījumiem, kas aizliedz cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Protams, ka tas būs izaicinoši uzrunāt tos cilvēkus, kas domā, ka tas nav iespējams, bet reizē tas nav neiespējami. Mēs rādīsim cirku decembrī, mēs rādīsim cirku pavasarī. Un cirks ir mākslas forma, kurā cilvēks var izdarīt tik daudz apbrīnojamu lietu, ka mums nav nepieciešama tā dzīvnieku līdzdalība šajā,” saka Kehre.

Jauno sezonu Rīgas cirks atklās ar Jaunzēlandes mākslinieka Toma Monktona solo izrādi ”Tikai kauliņi”. Tā solās būt humorpilns piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Turklāt katra izrāde būšot atšķirīga, jo solomākslinieks iedvesmojas tieši no skatītājiem.

“Tiešām tas savā ziņā ir brīnums, ka mums ir izdevies šādu augstas raudzes mākslinieku atvest svētku laikā uz Rīgu,” saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

”Tikai kauliņi” tiks izrādīti piecas reizes decembrī. Lielu interesi izraisījusi arī pirms diviem mēnešiem dibinātā Rīgas cirka skola. Bērnu grupas aizpildītas pilnībā, taču arī pieaugušie labprāt pārbauda savas iemaņas cirka mākslā.

Kamēr sapnis par cirka augstskolas izveidi Latvijā ir nereāls, jaundibinātās skolas vadītāja cer, ka pēc dažiem gadiem izdotos cirka prasmju nodarbības integrēt, piemēram, Latvijas Kultūras akadēmijas mācību programmā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl