Komentāri

Cirkam Latvijā jāmainās – tāda ir tā jaunās vadītājas Ināras Kehres stratēģija. Tiek plānots, ka mainīsies gan cirka izrādes, tāpat arī plānotas vērienīgas pārmaiņas pašā cirka ēkā Merķeļa ielā.

Šobrīd notiek Rīgas cirka ēkas fasādes stiprināšanas darbi, un pirmais posms ir noslēdzies. Otrais posms būs konservācija, un tam būs nepieciešami līdzekļi – aptuveni 300 tūkstoši eiro. Iekšdarbus veiks pēc Rīgas cirka saturiskās stratēģijas apstiprināšanas, un tad notiks cirka pārbūve un labiekārtošana, lai uz tās pamata veidotu arhitektu konkursu.

Jautāta par mītiem, kas saistās ar cirku, jaunā vadītāja Kegre sacīja, ka Rīgas cirkā uz vietas nav ne savvaļas dzīvnieku, ne mākslinieku. “Vienīgi strādā administrācijas darbinieki. Tagad esošās telpas nav piemērotas dzīvnieku labturībai. Cirks darbojas lielā mērā kā aģentūra, kas iepērk māksliniekus, kuri ceļo apkārt ar savām izstrādēm,” sacīja Kehre.

Rīgas cirks pirmo izrādi jaunajās vēsmās varētu parādīt rudenī, bet ne ierastajās telpās Merķeļa ielā. Izaicinājums būs cilvēkiem pastāstīt, ka klasiskais un laikmetīgais cirks nav nemaz tik atšķirīgi. Viena no atšķirībām ir tā, ka laikmetīgajā cirkā neizmanto savvaļas dzīvniekus. Cirkā daudzveidība ir tik liela, ka katrs var atrast sev kaut ko interesantu un patīkamu, pauda Kehre.

Viens no jaunumiem cirka stratēģijā būs iespēja cirkā mācīties ikvienam interesantam – apgūt, piemēram, žonglēšanu, akrobātiku u.c.

Atgādināsim, ka patlaban Rīgas cirks piedzīvo pārmaiņas – tiek veidota jauna darbības stratēģija, lai tas kļūtu par starptautisku, mūsdienīgu un tradīcijām bagātu cirka mākslas centru, kas rada un uzņem daudzfunkcionālus cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru mākslas formu pasākumus. Turklāt nesen Saeima pieņēma lēmumu, ka Rīgas cirkā nedrīkst izmantot savvaļas dzīvniekus.

Noskaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl