“Rīgas cirks” izveidojis īpašu cirka skolu un piedāvā apgūt dažādus trikus

Komentāri
“Rīgas cirks” izveidojis īpašu cirka skolu un piedāvā apgūt dažādus trikus
Skolas izveide esot viens no pirmajiem soļiem, lai veicinātu cilvēku izpratni par cirka mākslu (Kaspars Krafts / f64)

Valsts SIA “Rīgas cirks” ir sācis pieteikumu pieņemšanu mācību programmai “Rīgas cirka skola”.

Kā informē “Rīgas cirka” pārstāve Daniela Zacmane, sestdien, 9. septembrī, notiks jaunizveidotās programmas pirmā nodarbība un vienlaikus arī atvērto durvju diena. Nodarbības paredzētas kā bērniem, tā arī pieaugušajiem un ģimenēm.

Skolas izveide esot viens no pirmajiem soļiem, lai veicinātu cilvēku izpratni par cirka mākslu, dodot iespēju ikvienam bez iepriekšējām priekšzināšanām vai fiziskas sagatavotības praktiski apgūt ne tikai cirka disciplīnās, bet arī dzīvē noderīgas iemaņas, – piemēram, māku noturēt līdzsvaru, sadarboties ar citiem un radoši izpausties.

Ināra Kehre
“Rīgas cirka” valdes locekle

Lai nodrošinātu profesionālas cirka mākslas pieejamību Latvijā, mums pakāpeniski jāattīsta cirka izglītība, un šīs brīvā laika nodarbības ir pirmais solis ceļā uz to. Es aicinu ikvienu nākt un izmēģināt! Tā ir iespēja būt kopā neatkarīgi no fiziskajām spējām, dzimuma, vecuma, valodas un jebkādas pārliecības. Kopā ar ”Cirka skolas” nodarbību vadītājiem radīsim drošu un radošu vidi, lai katrs pēc nodarbības jūt, ka spēj nedaudz vairāk, nekā varēja pirms tam. Tas, manuprāt, ir pats labākais, ko no cirka varam mācīties.

Nodarbības notiks sestdienās, un tās vadīs pasniedzēji, kuriem ir gan ar cirka disciplīnām saistītu jomu, gan pedagoģiskā pieredze.

Māra Pāvula
“Rīgas cirka” izglītības programmas koordinatore

Cirks ir ne tikai māksla, bet arī dzīvesveids. Tā ir iespēja pieredzēt sevi un pasauli ķermeniski. Mācīties cirku nozīmē nevis pašmērķīgi apgūt kādu disciplīnu, bet meklēt sevī spēju izpaust savu emocionālo un intelektuālo pasauli caur kustību. Man prieks, ka mums ir izdevies izveidot daudzpusīgu treneru komandu, kura šādu vidi veidos arī mūsu “Cirka skolā”.

Nodarbības notiks Latvijas Universitātes Ekonomikas, vadības un biznesa fakultātē Aspazijas bulvārī 5. Pieteikšanās uz regulārajām nodarbībām, kā arī uz atvērto durvju dienu iespējama ”Rīgas cirka” mājaslapā www.cirks.lv.

Lasi vēl