Rīgas Cirks dzīvnieku aizstāvju vēlmi aizliegt zvēru izrādes nosauc par tuvredzīgu

0 Komentāru
Rīgas Cirks dzīvnieku aizstāvju vēlmi aizliegt zvēru izrādes nosauc par tuvredzīgu
Foto: LETA

Latvijā cirka cienītājiem var šķist grūti to iedomāties bez dzīvnieku dalības, taču, iespējams, drīzumā sekosim citu pasaules valstu piemēriem, kas aizliegušas izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Šādu ierosinājumu izteicis Pārtikas un veterinārais dienests, kam stingri iebilst Rīgas Cirks.

Iespējams, ka nākotnē Rīgas Cirkā nevarēs vērot ziloņu, tīģeru un citu zvēru izpildītus trikus, jo Zemkopības ministrijā iesniegti ierosinājumi aizliegt cirkos izmantot savvaļas dzīvniekus.

Pašlaik Latvijā ir atļauts cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus un šeit regulāri notiek priekšnesumi ar zvēru piedalīšanos. Taču, atsaucoties uz Eiropas Veterinārārstu federācijas aicinājumu šādu praksi izskaust, Pārtikas un veterinārais dienests spēris pirmo soli, lai ierasto kārtību mainītu.

Skaties foto:

Pagaidām gan ierosinājums vien nonācis uz Zemkopības ministrijas galda, tāpēc ir pāragri spriest vai un kad iecere pārtaps likumā. Tomēr šo rīcību uzteic dzīvnieku aizstāvji, norādot, ka ceļojošos cirkos nav iespējams nodrošināt zvēru labturību.

Rīgas Cirkā dzīvnieki netiek turēti, taču teju visa programma balstās uz viesmāksliniekiem, kuri savos priekšnesumos gan izmanto četrkājainos draugus. Cirka direktore šādu iniciatīvu sauc par tuvredzīgu.

Pagaidām runa ir tikai par savvaļas zvēriem, bet, iespējams, nākotnē stāsies spēkā aizliegums par triku izpildītājiem izmantot arī mājdzīvniekus, piemēram, kaķus vai suņus.

Uzzini vairāk:

0 Komentāru