Komentāri

Laba ziņa Rīgas cirka mīļotājiem – tas izrādes varētu atsākt jau līdz gada beigām. To ceturtdien, 16. martā, medijiem pavēstīja jaunā Rīgas cirka vadītāja Ināra Kehre.

Ar ugunsgrēka un laika zoba izpostītās cirka ēkas remontu tik ātri galā gan netiksim, tādēļ izrādēm būs jāmeklē jaunas mājvietas, turklāt tās notiks bez dzīvnieku piedalīšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas cirka ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un viena no senākajām pastāvīgajām cirka ēkām Eiropā. Tomēr pēc tam, kad 2015. gada martā tajā plosījās ugunsgrēks, Būvniecības valsts kontroles birojs secināja, ka tā ir bīstama. Vissliktākajā stāvoklī bija ēkas fasāde, kura balstās tik vien kā uz dūņām. Tādēļ pirms mazliet vairāk nekā gada ēkā aizliedza rīkot izrādes. Pēc tam Kultūras ministrija izlēma nomainīt arī cirka vadību. Par jauno cirka priekšnieci konkursā izvēlēta Ināra Kehre, kura iepriekš vadījusi Imanta Ziedoņa fondu ”Viegli”. Viņa sola celt cirka mākslas prestižu.

Ināra Kehre
Rīgas cirka jaunā vadītāja

Es vēlos jēgpilnu cirku, es vēlos, lai tam ir vērtība. [..] Es gribu, lai Rīgas cirka ēkai ir tāds saturs, ar ko mēs lepojamies, ka mēs pēc gadiem, ejot garām nopērkam biļetes uz vakara izrādi, un nopērkam dāvanu karti saviem draugiem uz meistarklasēm.

Līdz vasaras vidum Kehrei jāizveido sava komanda un jāizstrādā sava cirka attīstības stratēģija, bet pirmajām izrādēm vajadzētu notikt ziemā. Visticamāk, tās varētu notikt Rīgas Kongresu namā vai citviet, jo vēsturiskā cirka ēka līdz tam vēl nebūs gatava atkal uzņemt apmeklētājus.

Marta beigās plānots sākt fasādes konservāciju, bet tās atjaunošana varētu noslēgties ne ātrāk kā vasaras beigās. Pēc tam jau vērienīgāks cirka remonts varētu sākties 2019. gadā. Tas gan atkarīgs no citu ministriju labvēlības.

Izmaiņas gaidāmas arī cirka repertuārā –  ja iepriekš spītējot dzīvnieku draugu protestiem, cirka priekšnesumos tika izmantoti dzīvnieki, tad tagad tur neuzstāsies ne dresēti tīģeri, ne pat mājas kaķi. Valdībā līdz šim apstiprināti tikai likuma grozījumi, kas liedz izrādēs iesaistīt savvaļas dzīvniekus, bet jaunā cirka vadītāja grib spert soli tālāk.

Ināra Kehre
Rīgas cirka jaunā vadītāja

Cirkam nav jābūt ar dzīvniekiem, mums nav jādresē citi, kuriem nav izvēles, bet mēs patiesībā varam baudīt procesu, kā cilvēki iesaistās un attīstās caur cirku. Tāpēc es redzu, ka cirks var būt bez dzīvniekiem vispār.

Jaunā vadītāja solīja, ka jau pirmās cirka izrādes šī gada beigās būs tikai un vienīgi cilvēku izpildītas.

Lasi vēl